Το Πολυτεχνείο παραμένει ζωντανό

Ο Δήμος Βύρωνα, με το 2ο Λύκειο Βύρωνα αλλά και αντιπροσωπείες φορέων, οργανώσεων και ενεργών πολιτών, συμμετέχει σήμερα το μεσημέρι στην πορεία προς την Αμερικανική Πρεσβεία, με αφορμή τη συμπλήρωση 36 ετών από την εξέγερση του Πολυτεχνείου.

Η ελευθερία, η ανεξαρτησία, η ειρήνη, η αγάπη για τη ζωή είναι αξίες που παραμένουν αναλλοίωτες στο πέρασμα των χρόνων. Το Πολυτεχνείο παραμένει ζωντανό για «να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι».

Ο Δήμαρχος Βύρωνα, Νίκος Γ. Χαρδαλιάς, αναφερόμενος στη σημερινή ημέρα μνήμης, τόνισε μεταξύ άλλων: "Μέρα μνήμης και απότισης τιμής για όλους τους Έλληνες. Φάρος Δημοκρατίας η εξέγερση στο Πολυτεχνείο. 36 χρόνια μετά το μήνυμα του Πολυτεχνείου παραμένει ζωντανό, επίκαιρο και πάνω από όλα γεμάτο αξιακές παρακαταθήκες."

Εγκρίθηκε ο Προϋπολογισμός του Δήμου Βύρωνα για το οικονομικό έτος 2018

22 Νοεμβρίου 2017

Συνεδρίασε τη Δευτέρα 20 Νοεμβρίου το Δημοτικό Συμβούλιο με θέμα συζήτησης τον προϋπολογισμό του οικονομικού έτους 2018. Στη ψηφοφορία που ακολούθησε εγκρίθηκε ο προϋπολογισμός του Δήμου Βύρωνα.

ΝΤΑΝΚΑΝ

ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΒΥΡΩΝΑ