Το Πολυτεχνείο παραμένει ζωντανό

Ο Δήμος Βύρωνα, με το 2ο Λύκειο Βύρωνα αλλά και αντιπροσωπείες φορέων, οργανώσεων και ενεργών πολιτών, συμμετέχει σήμερα το μεσημέρι στην πορεία προς την Αμερικανική Πρεσβεία, με αφορμή τη συμπλήρωση 36 ετών από την εξέγερση του Πολυτεχνείου.

Η ελευθερία, η ανεξαρτησία, η ειρήνη, η αγάπη για τη ζωή είναι αξίες που παραμένουν αναλλοίωτες στο πέρασμα των χρόνων. Το Πολυτεχνείο παραμένει ζωντανό για «να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι».

Ο Δήμαρχος Βύρωνα, Νίκος Γ. Χαρδαλιάς, αναφερόμενος στη σημερινή ημέρα μνήμης, τόνισε μεταξύ άλλων: "Μέρα μνήμης και απότισης τιμής για όλους τους Έλληνες. Φάρος Δημοκρατίας η εξέγερση στο Πολυτεχνείο. 36 χρόνια μετά το μήνυμα του Πολυτεχνείου παραμένει ζωντανό, επίκαιρο και πάνω από όλα γεμάτο αξιακές παρακαταθήκες."

Αναβίωση του αποκριάτικου εθίμου «ΤΖΑΜΑΛΑ» από το Δήμο Βύρωνα και την Ένωση Ηπειρωτών Βύρωνα

21 Φεβρουαρίου 2017

Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2017, Πλατεία Εθνικής Αντίστασης, 7.00 μ.μ.

9η Προβολή της Κινηματογραφικής Λέσχης

21 Φεβρουαρίου 2017

Παρασκευή 24/2/2017 Δημοτικός Κινηματογράφος «Νέα Ελβετία», "Τζούλια", ώρα 8.00 μ.μ.

Ειδική Δημόσια Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου συνώνυμη της Δημοκρατίας

20 Φεβρουαρίου 2017

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη η ειδική δημόσια συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου με θέμα ημερήσιας διάταξης τον απολογισμό των πεπραγμένων της διοίκησης του δήμου για το έτος 2016, την Κυριακή 19 Φεβρουαρίου, στον Δημοτικό Κινηματογράφο «Νέα Ελβετία».

ΝΑΤΝΚΑΝ

ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ