Το Πολυτεχνείο παραμένει ζωντανό

Ο Δήμος Βύρωνα, με το 2ο Λύκειο Βύρωνα αλλά και αντιπροσωπείες φορέων, οργανώσεων και ενεργών πολιτών, συμμετέχει σήμερα το μεσημέρι στην πορεία προς την Αμερικανική Πρεσβεία, με αφορμή τη συμπλήρωση 36 ετών από την εξέγερση του Πολυτεχνείου.

Η ελευθερία, η ανεξαρτησία, η ειρήνη, η αγάπη για τη ζωή είναι αξίες που παραμένουν αναλλοίωτες στο πέρασμα των χρόνων. Το Πολυτεχνείο παραμένει ζωντανό για «να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι».

Ο Δήμαρχος Βύρωνα, Νίκος Γ. Χαρδαλιάς, αναφερόμενος στη σημερινή ημέρα μνήμης, τόνισε μεταξύ άλλων: "Μέρα μνήμης και απότισης τιμής για όλους τους Έλληνες. Φάρος Δημοκρατίας η εξέγερση στο Πολυτεχνείο. 36 χρόνια μετά το μήνυμα του Πολυτεχνείου παραμένει ζωντανό, επίκαιρο και πάνω από όλα γεμάτο αξιακές παρακαταθήκες."

Δράσεις του Κέντρου Μελέτης Χορού «Ι. & Ρ. Ντάνκαν»

9 Δεκεμβρίου 2016

«Το βλέμμα και το τέρας» Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου, «Βιβλία που χορεύουν» Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου

Ο Δήμος Βύρωνα συμμετέχει στον Τηλεμαραθώνιο Αγάπης της UNICEF τη Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου 2016