Ο Δήμος Βύρωνα συμμετέχει στην «Ώρα της Γης»

Στην «Ώρα της Γης» συμμετέχει για μία ακόμα χρονιά ο Δήμος Βύρωνα και καλεί όλους τους δημότες να σβήσουν για μία ώρα τα φώτα, τo Σάββατο 31 Μαρτίου στις 20.30 το βράδυ, στέλνοντας ένα μήνυμα συμμετοχής υπέρ της προστασίας του περιβάλλοντος.

Η «Ώρα της Γης» διοργανώνεται για τέταρτη χρονιά φέτος από το WWF, το οποίο με σύνθημα «Μπορούμε να σώσουμε…» καλεί τους πολίτες να συμμετέχουν ενεργά στέλνοντας το δικό τους μήνυμα για το τι πιστεύουν οι ίδιοι ότι έχουμε χρέος να σώσουμε στον αγώνα μας για την προστασία του περιβάλλοντος.

Μπορούμε, λοιπόν, όλοι να στείλουμε το δικό μας μήνυμα, ξεκινώντας με τη φράση «Μπορούμε να σώσουμε…», αποδεικνύοντας έτσι ότι η προστασία του περιβάλλοντος δεν είναι πολυτέλεια αλλά ανάγκη.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφτείτε την ιστοσελίδα του WWF στη διεύθυνση: www.wwf.gr

• Image