Δήμος Βύρωνα

4 υποτροφίες από το Hellenic American Education Center σε δημότες Βύρωνα
Μία πλήρη υποτροφία και τρεις μερικές υποτροφίες, που θα καλύψουν το 50% των διδάκτρων, προσφέρει σε νέους δημότες της πόλης μας το Hellenic American Education Center για το ακαδημαϊκό έτος  2013-2014.

Η πλήρης υποτροφία παρέχεται αποκλειστικά για προπτυχιακές σπουδές στην Πληροφορική, ενώ οι μερικές υποτροφίες για οποιοδήποτε προπτυχιακό ή μεταπτυχιακό ακαδημαϊκό πρόγραμμα. Για να ενημερωθείτε για τα ακαδημαϊκά προγράμματα που προσφέρονται, μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του  Hellenic American Education Center www.haec.gr.

Οι υποτροφίες απευθύνονται σε δημότες Βύρωνα, ηλικίας έως 30 ετών, με άριστες επιδόσεις στα μαθήματα, άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας και κατά προτίμηση σε νέους που προέρχονται από οικονομικά ασθενέστερες οικογένειες.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις υποτροφίες μπορείτε να διαβάσετε τη σχετική επιστολή του Hellenic American Education Center, κάνοντας κλικ εδώ.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να συμπληρώσουν ηλεκτρονικά την αίτησή τους, μέχρι τις 30 Απριλίου 2013, κάνοντας κλικ εδώ.

Για διευκρινήσεις, μπορείτε να καλέσετε στο 210 7644853.

Προηγούμενη σελίδα | Εκτυπώσιμη έκδοση της σελίδας

Μάθε που ψηφίζεις!

Βρείτε το πλησιέστερο σταθμό ανακύκλωσης συμπληρώνοντας την οδό που κατοικείτε:

Εγγραφείτε και εσείς συνδρομητές στο δωρεάν newsletter του Δήμου.

Αρχείο newsletters