Δημοτικοί Παιδικοί Σταθμοί: Βιωματικό εργαστήριο για παιδαγωγούς προσχολικής ηλικίας με θέμα Δημιουργώντας κλίμα αξιών στην τάξη

Η Διεύθυνση Παιδαγωγικού των Δημοτικών Παιδικών Σταθμών Δήμου Βύρωνα και ο σύλλογος “Αξίες ζωής στην εκπαίδευση”, διοργανώνουν τρίωρο βιωματικό εργαστήριο με θέμα:
“Δημιουργώντας κλίμα αξιών στην τάξη”,
 τη Δευτέρα 4 Μαρτίου, στις 5 το απόγευμα, στο χώρο του 4ου Παιδικού Σταθμού Δήμου Βύρωνα.

Σε μια εποχή μεγάλων αλλαγών καλούμαστε να συνειδητοποιήσουμε τις αξίες μας, μοναδικό εργαλείο ενδυνάμωσης του εαυτού μας και οδηγός για ουσιαστική συνύπαρξη με τους γύρω μας”.

Ημερίδα: «Ενδοσχολική Βία Και Εκφοβισμός: Εστίαση στις Λύσεις», 1/2/2016, 6:00μ.μ, στο Δημοτικό Κινηματοθέατρο «Νέα Ελβετία» (πρώην Λουίζα)

20 Ιανουαρίου 2016

Η Διεύθυνση Κοινωνικής Πολιτικής, Παιδείας & Πολιτισμού Δήμου Βύρωνα σε συνεργασία με τον Οργανισμό «το Χαμόγελο του Παιδιού», διοργανώνει τη Δευτέρα 1 Φεβρουαρίου, και ώρα 6:00-8:30μ.μ, στο Δημοτικό Κινηματοθέατρο "Νέα Ελβετία", ημερίδα με τίτλο: «Ενδοσχολική Βία Και Εκφοβισμός: Εστίαση στις Λύσεις».

ΒΡΕΙΤΕ ΜΑΣ ΣΤΑ SOCIAL MEDIA