Ταξίδι στον ελληνικό κινηματογράφο μέσα από τις «Βραδιές Πολιτισμού»

Ένα μουσικοχορευτικό ταξίδι στο χρόνο και την εποχή του παλιού αγαπημένου ελληνικού κινηματογράφου έχει την ευκαιρία να κάνει το κοινό που θα παρακολουθήσει την παράσταση «Μερικοί το προτιμούν… παλιό», με την οποία συνεχίζονται οι «Βραδιές πολιτισμού» στο Δήμο Βύρωνα, την Τρίτη 5 Μαρτίου, στον Δημοτικό Κινηματογράφο «Νέα Ελβετία».

Πρόκειται για ένα φόρο τιμής στις αξέχαστες ελληνικές ταινίες και τις ερμηνείες σπουδαίων καλλιτεχνών που σημάδεψαν μια ολόκληρη εποχή. Έξι περφόμερς και δύο μουσικοί ζωντανεύουν αγαπημένες σκηνές και τραγούδια του ελληνικού κινηματογράφου από το 1930 μέχρι σήμερα. Οι δεκαετίες περνούν και αφήνουν τα σημάδια τους πάνω σε μια ασπρόμαυρη κλακέτα, με τους ηθοποιούς να γράφουν και να σβήνουν όλα όσα στην πορεία χαράχτηκαν στην καρδιά και τη μνήμη μας.

Η παράσταση ξεκινάει στις 8 το βράδυ, ενώ η είσοδος είναι ελεύθερη.

Εγκρίθηκε ο Προϋπολογισμός του Δήμου Βύρωνα για το οικονομικό έτος 2018

22 Νοεμβρίου 2017

Συνεδρίασε τη Δευτέρα 20 Νοεμβρίου το Δημοτικό Συμβούλιο με θέμα συζήτησης τον προϋπολογισμό του οικονομικού έτους 2018. Στη ψηφοφορία που ακολούθησε εγκρίθηκε ο προϋπολογισμός του Δήμου Βύρωνα.

ΝΤΑΝΚΑΝ

ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΒΥΡΩΝΑ