Ταξίδι στον ελληνικό κινηματογράφο μέσα από τις «Βραδιές Πολιτισμού»

Ένα μουσικοχορευτικό ταξίδι στο χρόνο και την εποχή του παλιού αγαπημένου ελληνικού κινηματογράφου έχει την ευκαιρία να κάνει το κοινό που θα παρακολουθήσει την παράσταση «Μερικοί το προτιμούν… παλιό», με την οποία συνεχίζονται οι «Βραδιές πολιτισμού» στο Δήμο Βύρωνα, την Τρίτη 5 Μαρτίου, στον Δημοτικό Κινηματογράφο «Νέα Ελβετία».

Πρόκειται για ένα φόρο τιμής στις αξέχαστες ελληνικές ταινίες και τις ερμηνείες σπουδαίων καλλιτεχνών που σημάδεψαν μια ολόκληρη εποχή. Έξι περφόμερς και δύο μουσικοί ζωντανεύουν αγαπημένες σκηνές και τραγούδια του ελληνικού κινηματογράφου από το 1930 μέχρι σήμερα. Οι δεκαετίες περνούν και αφήνουν τα σημάδια τους πάνω σε μια ασπρόμαυρη κλακέτα, με τους ηθοποιούς να γράφουν και να σβήνουν όλα όσα στην πορεία χαράχτηκαν στην καρδιά και τη μνήμη μας.

Η παράσταση ξεκινάει στις 8 το βράδυ, ενώ η είσοδος είναι ελεύθερη.

Αναβίωση του αποκριάτικου εθίμου «ΤΖΑΜΑΛΑ» από το Δήμο Βύρωνα και την Ένωση Ηπειρωτών Βύρωνα

21 Φεβρουαρίου 2017

Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2017, Πλατεία Εθνικής Αντίστασης, 7.00 μ.μ.

9η Προβολή της Κινηματογραφικής Λέσχης

21 Φεβρουαρίου 2017

Παρασκευή 24/2/2017 Δημοτικός Κινηματογράφος «Νέα Ελβετία», "Τζούλια", ώρα 8.00 μ.μ.

Ειδική Δημόσια Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου συνώνυμη της Δημοκρατίας

20 Φεβρουαρίου 2017

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη η ειδική δημόσια συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου με θέμα ημερήσιας διάταξης τον απολογισμό των πεπραγμένων της διοίκησης του δήμου για το έτος 2016, την Κυριακή 19 Φεβρουαρίου, στον Δημοτικό Κινηματογράφο «Νέα Ελβετία».

ΝΑΤΝΚΑΝ

ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ