Ταξίδι στον ελληνικό κινηματογράφο μέσα από τις «Βραδιές Πολιτισμού»

Ένα μουσικοχορευτικό ταξίδι στο χρόνο και την εποχή του παλιού αγαπημένου ελληνικού κινηματογράφου έχει την ευκαιρία να κάνει το κοινό που θα παρακολουθήσει την παράσταση «Μερικοί το προτιμούν… παλιό», με την οποία συνεχίζονται οι «Βραδιές πολιτισμού» στο Δήμο Βύρωνα, την Τρίτη 5 Μαρτίου, στον Δημοτικό Κινηματογράφο «Νέα Ελβετία».

Πρόκειται για ένα φόρο τιμής στις αξέχαστες ελληνικές ταινίες και τις ερμηνείες σπουδαίων καλλιτεχνών που σημάδεψαν μια ολόκληρη εποχή. Έξι περφόμερς και δύο μουσικοί ζωντανεύουν αγαπημένες σκηνές και τραγούδια του ελληνικού κινηματογράφου από το 1930 μέχρι σήμερα. Οι δεκαετίες περνούν και αφήνουν τα σημάδια τους πάνω σε μια ασπρόμαυρη κλακέτα, με τους ηθοποιούς να γράφουν και να σβήνουν όλα όσα στην πορεία χαράχτηκαν στην καρδιά και τη μνήμη μας.

Η παράσταση ξεκινάει στις 8 το βράδυ, ενώ η είσοδος είναι ελεύθερη.

O Δήμος Βύρωνα φιλοξενεί τη θεατρική ομάδα «ΟΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ»

29 Μαρτίου 2017

O Δήμος Βύρωνα στο πλαίσιο των Πολιτιστικών Εκδηλώσεων θα φιλοξενήσει τη θεατρική ομάδα «ΟΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ», σε μία παρουσίαση του έργου του Ουίλλιαμ Σαίξπηρ «Μάκμπεθ».

12η Προβολή της Κινηματογραφικής Λέσχης: «Πέτρινα Χρόνια»

28 Μαρτίου 2017

Παρασκευή 31.3.2017, στο Δημοτικό Κινηματογράφο «Νέα Ελβετία», ώρα: 8.00 μ.μ.

Ο Δήμος Βύρωνα τίμησε με μεγαλοπρέπεια την 25η Μαρτίου

27 Μαρτίου 2017

Η Εθνική Επέτειος της 25ης Μαρτίου γιορτάστηκε με τον τρόπο που της αρμόζει από τον Δήμο Βύρωνα.

ΝΑΤΝΚΑΝ

ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ