Επιστολή Δημάρχου στους Επικεφαλής Δημοτικών Παρατάξεων του Δήμου Βύρωνα
11 Νοεμβρίου 2015

Επιστολή Δημάρχου στους Επικεφαλής Δημοτικών Παρατάξεων του Δήμου Βύρωνα

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                                                 Βύρωνας, 11 Νοεμβρίου 2015
ΝΟΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ                                                                                                                                  Αρ.Πρωτ.: 27540
ΔΗΜΟΣ ΒΥΡΩΝΑ
ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΗΜΑΡΧΟΥ
Ταχ.Δ/νση: Καραολή & Δημητρίου 36-44
Τ.Κ.: 16233 Βύρωνας
Τηλ.:  2107652411 - 2107662555
e-mail: grafdim@dimosbyrona.gr

Προς:
Επικεφαλής  Δημοτικών Παρατάξεων:
1. κ. Κων/νο Ζούμπο
2. κ. Μίλτο Μπαντή
3. κ. Αλέξη Σωτηρόπουλο
4. κ. Παναγιώτη Πάλμο
5. κ. Παναγιώτη Κόνσουλα
6. κ. Σταύρο Τζιορτζιώτη

Κύριοι Συνάδελφοι,

Με βάση τον Εθνικό και Περιφερειακό Σχεδιασμό που στηρίζεται στο αποκεντρωμένο μοντέλο και την Αρχή της εγγύτητας στη Διαχείριση των απορριμμάτων, είναι υποχρεωτική η σύνταξη ενός Τοπικού Σχεδίου για τη διαχείρισή τους.

Όπως γνωρίζετε η Δημοτική Αρχή κατέθεσε δημόσια για διαβούλευση και ψήφιση το δικό της Σχέδιο. Από τη διαβούλευση προέκυψαν παρατηρήσεις και προτάσεις για αλλαγές, τις οποίες και λάβαμε υπόψη.

Το νέο διορθωμένο Σχέδιο παρουσιάσθηκε αλλά δεν κατέστη δυνατόν να συνεδριάσει το Δημοτικό Συμβούλιο λόγω κατάληψης της αίθουσας από το Σωματείο των Εργαζομένων του Δήμου.

Επειδή η πλειοψηφία των Δημοτικών Παρατάξεων ζήτησε την απόσυρση ή τη διόρθωσή του, σας ζητώ να καταθέσετε γραπτά τις προτάσεις σας.

Όσοι εκ των συναδέλφων αιτούνται την απόσυρσή του παρακαλούνται να καταθέσουν το δικό τους Σχέδιο.

Επειδή ο χρόνος δεν είναι απεριόριστος, αναμένω την κατάθεση των προτάσεών σας  μέχρι τη Δευτέρα 23/11/2015.

Ο Δήμαρχος
Γρηγόρης Κατωπόδης

Η επιστολή του Δημάρχου Βύρωνα προς τους επικεφαλείς των Παρατάξεων του Δημοτικού Συμβουλίου
Ενημερωθείτε και δείτε τις απόψεις των δημοτών που έχουν συμπληρώσει τη φόρμα διαβούλευσης και αν το επιθυμείτε λάβετε και εσείς μέρος στη διαβούλευση συμπληρώνωντας την φόρμα που ακολουθεί.

ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ

Όροι Συμμετοχής

• Φροντίστε να διατυπώνετε προτάσεις, σχόλια ή ερωτήσεις που σχετίζονται άμεσα με το υπό διαβούλευση ζήτημα. Προφανώς κάθε ζήτημα εντάσσεται σε ένα γενικότερο πλαίσιο αλλά ο δημόσιος διάλογος διευκολύνεται με στοχευμένες και συγκεκριμένες προτάσεις και παρεμβάσεις.
  • Φροντίστε να διατυπώνετε τις προτάσεις, σχόλια ή ερωτήσεις με τρόπο σύντομο και περιεκτικό.
  • Προσπαθήστε να τεκμηριώνετε αυτά που γράφετε με αναφορές, παραπομπές σε άλλα κείμενα, υλικό ή συνδέσμους με αντίστοιχο περιεχόμενο, εκτός αν η χρήση τους είναι καταχρηστική και στην περίπτωση αυτή θα αφαιρούνται.
  • Βεβαιωθείτε ότι το περιεχόμενο που υποβάλετε δεν προσβάλλει δικαιώματα άλλων προσώπων.
  • Είναι γόνιμο να υπάρχει ανταλλαγή απόψεων μεταξύ των συμμετεχόντων αλλά είναι σημαντικό για την ποιότητα και αποτελεσματικότητα του διαλόγου να αποφεύγονται οι προσωπικές αντιπαραθέσεις με άλλους συμμετέχοντες.
  • Προτάσεις, σχόλια, υπερσύνδεσμοι ή οποιοδήποτε άλλο περιεχόμενο, τα οποία διατυπώνονται σε γλώσσα και με τρόπο υβριστικό, χυδαίο ή περιέχουν ή υποκινούν μισαλλοδοξία και διακρίσεις που βασίζονται σε φύλο, ηλικία, σεξουαλικό προσανατολισμό, φυλετική ή εθνική καταγωγή ή θρησκευτικές πεποιθήσεις δεν θα δημοσιεύονται. Επίσης δε θα δημοσιεύονται σχόλια τα οποία παραπέμπουν σε άλλους δικτυακούς τόπους για λόγους διαφήμισης, δημοσιότητας ή οποιονδήποτε άλλο σκοπό που κρίνεται ως καταχρηστικός.
  • Οι προτάσεις, σχόλια ή ερωτήσεις που υποβάλετε υπόκεινται σε έλεγχο ως προς την τήρηση των παρόντων όρων χρήσης και συμμετοχής.
  • Με τη συμμετοχή σας αποδέχεστε τη διάθεση των προτάσεων, σχολίων ή ερωτήσεων που υποβάλετε με την άδεια «Creative Commons».

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΤΗ ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΗ

Από "Πολίτες του Βύρωνα"
25/05/2016

Δημόσια τοποθέτησή μας για το ΤΣΔΑ του Δήμου.: παρακαλώ πατήστε εδώ