Διαδικασίες αδειοδότησης του Κλειστού Γυμναστηρίου στο σχολικό συγκρότημα της Ανάληψης
15 Ιανουαρίου 2016

Έπρεπε να περάσουν είκοσι (20) χρόνια για να δρομολογήσει ο Δήμος τη διαδικασία αδειοδότησης του Κλειστού Γηπέδου στην οδ. Γεννηματά, στην περιοχή της Ανάληψης.

Προϋπόθεση για την έκδοση άδειας όλα αυτά τα χρόνια ήταν η κατασκευή συστήματος πυρασφάλειας του κτηρίου και η έκδοση του αντίστοιχου πιστοποιητικού.

Επιτέλους και παρά τη δύσκολη οικονομική συγκυρία που διανύει ο Δήμος μας, η Τεχνική Υπηρεσία προχώρησε στις απαραίτητες διαδικασίες προκειμένου να τοποθετηθεί ο απαραίτητος εξοπλισμός προκειμένου να εκδοθεί το απαραίτητο πιστοποιητικό πυρασφάλειας.

Προτεραιότητα αυτής της Δημοτική Αρχής είναι ασφαλή άθληση των νέων μας στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Δήμου.

• Image