Ανακοίνωση - Πρόσκληση για Σύσταση Ομάδας Εθελοντών του Δήμου Βύρωνα
22 Φεβρουαρίου 2016

Ανακοίνωση - Πρόσκληση για Σύσταση Ομάδας Εθελοντών του Δήμου Βύρωνα

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                                                                      Βύρωνας 22/02/2016
ΝΟΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΔΗΜΟΣ ΒΥΡΩΝΑ

Ο Δήμος Βύρωνα προχωρεί στη σύσταση Ομάδας Εθελοντών

Μέλη της "Ομάδας Εθελοντών" μπορεί να είναι όσοι κάτοικοι και δημότες του Δήμου Βύρωνα επιθυμούν και υποβάλλουν την σχετική "Αίτηση Εθελοντή - Εθελόντριας".
Για το λόγο αυτό θα δημιουργηθεί Μητρώο Εθελοντών στο οποίο θα καταγράφονται τα στοιχεία όσων υποβάλλουν αίτηση συμμετοχής στην εθελοντική ομάδα.

Σκοπός της Ομάδας Εθελοντών Δήμου Βύρωνα είναι η παροχή, δια μέσου των μελών της, υπηρεσιών σε διάφορους τομείς όπως η κοινωνική προστασία και αλληλεγγύη, η πολιτική προστασία, η προστασία του περιβάλλοντος,ο αθλητισμός,η υγεία,ο πολιτισμός κλπ.

Όσοι επιθυμούν να συμμετέχουν στην πρωτοβουλία αυτή μπορούν να υποβάλλουν αίτηση στο Δήμο κατά τις εργάσιμες ώρες και μέρες.
Υπεύθυνος: κ. Νανούρη Ειρήνη
Πληροφορίες: τηλ. 2107624403