Βοηθάμε τα αδέσποτα του Βύρωνα
27 Απριλίου 2016

Βοηθάμε τα αδέσποτα του Βύρωνα

Τα 80 τετρα(4)ποδάκια του καταφυγίου Βύρωνα περιθάλπονται από τους λιγοστούς εθελοντές, αποκλειστικά με δικά τους έξοδα.
Ζητάμε την βοήθεια σας ώστε να καλύψουμε τις καθημερινές τους ανάγκες.
Και η πιο μικρή προσφορά σας είναι πολύτιμη για εμάς

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ
Ξηρή τροφή & κονσέρβες
(συνεργαζόμαστε με το pet-shop "JORDAN",
Κολοκοτρώνη 10 Βύρωνας, τηλ: 210-7667702 και 210-7652267)
 όπου μπορεί να προσφέρει όποιο ποσό επιθυμεί για τις τροφές των σκύλων. Παρακαλούμε να μας ενημερώνετε για να το διασταυρώνουμε με το pet shop.

αμπούλες αποπαρασίτωσης
effitix ή vectra για μεσαίους & μεγαλόσωμους σκύλους

sebacil
για ψεκασμό των χώρων

εθελοντική βοήθεια
για την φροντίδα των ζώων & την κοινωνικοποίηση τους

Χρειάζεται η ενεργή συμμετοχή περισσότερων φιλόζωων δημοτών για να κάνουμε κάτι καλύτερο γι’αυτά τα εγκαταλελειμμένα και ανυπεράσπιστα ζώα που μας έχουν ανάγκη.
Επικοινωνία: byronshelter@gmail.com

Εγκαίνια ανακαινισμένης αίθουσας του Δημοτικού Σταδίου Βύρωνα & Επίσκεψη του Υφυπουργού Αθλητισμού

23 Μαρτίου 2017

Εγκαίνια ανακαινισμένης αίθουσας του Δημοτικού Σταδίου Βύρωνα - Επίσκεψη του Υφυπουργού Αθλητισμού

Διήμερο Αφιέρωμα στο Λόρδο Βύρωνα και σε έργα Ελλήνων Ποιητών με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ποίησης (21 Μαρτίου)

22 Μαρτίου 2017

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το διήμερο αφιέρωμα στο Λόρδο Βύρωνα και σε επιλεγμένους Έλληνες ποιητές, με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ποίησης που διοργανώθηκε από τον Δήμο της Ρόδου και το Δήμο Βύρωνα σε συνεργασία με τον Σύνδεσμο «Μπάιρον» για τον Φιλελληνισμό & τον Πολιτισμό.

ΝΑΤΝΚΑΝ

ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ