Κανονισμός Λειτουργίας Αθλητικών Εγκαταστάσεων του Δήμου Βύρωνα
2 Ιουνίου 2016

Κανονισμός Λειτουργίας Αθλητικών Εγκαταστάσεων του Δήμου Βύρωνα

Η Δημοτική Αρχή, κατέθεσε προς ψήφιση στο Δημοτικό Συμβούλιο, Κανονισμό Λειτουργίας των Αθλητικών Εγκαταστάσεων ο οποίος και εγκρίθηκε κατά πλειοψηφία.

Οι βασικοί πυλώνες του νέου κανονισμού είναι οι εξής:

1. Διευκρίνηση του τρόπου λειτουργίας των αθλητικών εγκαταστάσεων (παραχώρησή τους σε φορείς αλλά και πολίτες).

2. Μοριοδότηση για την κατανομή των προπονητικών ωρών στα αθλητικά σωματεία.

3. Αντίτιμο παραχώρησης των αθλητικών εγκαταστάσεων, ώστε να συντηρούνται, επισκευάζονται, καθαρίζονται και φυλάσσονται οι χώροι.

Ο νέος κανονισμός θα τεθεί σε ισχύ από την περίοδο 2016-17.

Επισημαίνουμε πως μια τέτοια ενέργεια λαμβάνει χώρα για πρώτη φορά στο Δήμο Βύρωνα. Με τον κανονισμό λειτουργίας των αθλητικών χώρων δίνεται η δυνατότητα στο Δήμο και στους αθλητικούς φορείς να οργανώσουν καλύτερα τον τρόπο λειτουργίας τους σε ό,τι αφορά το συγκεκριμένο θέμα, με αποδέκτη και τελικό ωφελούμενο τον πολίτη.

Ο Κανονισμός Λειτουργίας των Αθλητικών Εγκαταστάσεων

Εγκαίνια ανακαινισμένης αίθουσας του Δημοτικού Σταδίου Βύρωνα & Επίσκεψη του Υφυπουργού Αθλητισμού

23 Μαρτίου 2017

Εγκαίνια ανακαινισμένης αίθουσας του Δημοτικού Σταδίου Βύρωνα - Επίσκεψη του Υφυπουργού Αθλητισμού

Διήμερο Αφιέρωμα στο Λόρδο Βύρωνα και σε έργα Ελλήνων Ποιητών με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ποίησης (21 Μαρτίου)

22 Μαρτίου 2017

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το διήμερο αφιέρωμα στο Λόρδο Βύρωνα και σε επιλεγμένους Έλληνες ποιητές, με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ποίησης που διοργανώθηκε από τον Δήμο της Ρόδου και το Δήμο Βύρωνα σε συνεργασία με τον Σύνδεσμο «Μπάιρον» για τον Φιλελληνισμό & τον Πολιτισμό.

ΝΑΤΝΚΑΝ

ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ