6 Φεβρουαρίου 2017

Ο Σύλλογος για την προώθηση της Παραδοσιακής & και Σύγχρονης Κεραμικής & Χειροτεχνίας με την αιγίδα του Δήμου Βύρωνα διοργανώνει σειρά εικαστικών εκθέσεων των μελών του, με τον γενικό τίτλο «7 παρά 7», στο «Σταθοπούλειο Πολιτιστικό Κέντρο Δήμου Βύρωνα», Ελλήνων αξιωματικών 45 ,Καρέας (είσοδος και από Ιονίων νήσων).

Ο κύκλος εκθέσεων ξεκινάει στις 20/2/2017 και η εκθέσεις διαρκούν μια εβδομάδα με ενδιάμεσο κενό μιας εβδομάδας.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει τις εξής  ατομικές εικαστικές εκθέσεις :

Φλώρα Διαμαντή  20-26/2/2017  τίτλος έκθεσης «με αφορμή τη μάσκα»

Δήμητρα Γκρίγκα    6-12/3/2017   τίτλος έκθεσης «εκτόνωση»

Ντίνα  Νόυφελδ   20-26/3/2017   τίτλος έκθεσης  «το σταμάτημα του χρόνου»

Ώρες λειτουργίας 5-9 μ.μ. εγκαίνια Δευτέρα 20/2,6/3,20/3 στις 7 μ.μ.

Εγκαίνια ανακαινισμένης αίθουσας του Δημοτικού Σταδίου Βύρωνα & Επίσκεψη του Υφυπουργού Αθλητισμού

23 Μαρτίου 2017

Εγκαίνια ανακαινισμένης αίθουσας του Δημοτικού Σταδίου Βύρωνα - Επίσκεψη του Υφυπουργού Αθλητισμού

Διήμερο Αφιέρωμα στο Λόρδο Βύρωνα και σε έργα Ελλήνων Ποιητών με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ποίησης (21 Μαρτίου)

22 Μαρτίου 2017

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το διήμερο αφιέρωμα στο Λόρδο Βύρωνα και σε επιλεγμένους Έλληνες ποιητές, με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ποίησης που διοργανώθηκε από τον Δήμο της Ρόδου και το Δήμο Βύρωνα σε συνεργασία με τον Σύνδεσμο «Μπάιρον» για τον Φιλελληνισμό & τον Πολιτισμό.

ΝΑΤΝΚΑΝ

ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ