Καταφύγιο Ζώων Βύρωνα
15 Μαρτίου 2017

Καταφύγιο Ζώων Βύρωνα

Το καταφύγιο Βύρωνα φιλοξενεί σκύλους και δημιουργήθηκε με πρωτοβουλία φιλόζωων δημοτών όταν ο Δήμος Βύρωνα  τους παραχώρησε ένα χώρο για να προστατευτούν τα αδέσποτα του Δήμου.

Τα σκυλιά που διαβιούν στο καταφύγιο, είναι εμβολιασμένα και τα θηλυκά είναι στειρωμένα. Καθώς έχουν ζήσει σχεδόν όλη τους την ζωή εντός του καταφυγίου, δεν μπορούν να αφεθούν ελεύθερα στον δρόμο γιατί δεν πρόκειται να επιβιώσουν.

Σκοπός μας είναι η υιοθεσία των ζώων σε υπεύθυνες οικογένειες, με συμβόλαιο υιοθεσίας, και όχι η διαιώνισή του, με συνεχή ένταξη νέων ζώων σε αυτό, την μέριμνα των οποίων δεν μπορούν να αναλάβουν σε καμία περίπτωση οι λιγοστοί εθελοντές.

Όποιος θέλει μπορεί να βοηθήσει με τροφή, φάρμακα, εικονική υιοθεσία ενός ζώου ή εθελοντική εργασία.

Μπορείτε να επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της σελίδας του καταφυγίου στο facebook  ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΖΩΩΝ ΒΥΡΩΝΑ ή στο e-mail:  byronshelter@gmail.com

H μέριμνα και ο σεβασμός των ζώων είναι ευθύνη όλων μας, και αποτελεί ένδειξη πολιτισμού!!

Εγκαίνια ανακαινισμένης αίθουσας του Δημοτικού Σταδίου Βύρωνα & Επίσκεψη του Υφυπουργού Αθλητισμού

23 Μαρτίου 2017

Εγκαίνια ανακαινισμένης αίθουσας του Δημοτικού Σταδίου Βύρωνα - Επίσκεψη του Υφυπουργού Αθλητισμού

Διήμερο Αφιέρωμα στο Λόρδο Βύρωνα και σε έργα Ελλήνων Ποιητών με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ποίησης (21 Μαρτίου)

22 Μαρτίου 2017

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το διήμερο αφιέρωμα στο Λόρδο Βύρωνα και σε επιλεγμένους Έλληνες ποιητές, με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ποίησης που διοργανώθηκε από τον Δήμο της Ρόδου και το Δήμο Βύρωνα σε συνεργασία με τον Σύνδεσμο «Μπάιρον» για τον Φιλελληνισμό & τον Πολιτισμό.

ΝΑΤΝΚΑΝ

ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ