Η Δημοτική Αρχή εκφράζει τα συλλυπητήρια της στην οικογένεια του Γιώργου Θεολογίτη
20 Μαρτίου 2017

Η Δημοτική Αρχή εκφράζει τα συλλυπητήρια της στην Οικογένεια του Γιώργου Θεολογίτη.

Η εξώδιος ακουλουθία θα πραγματοποιηθεί στο Κοιμητήριο του Βύρωνα στις 14.00.

Ο Γιώργος Θεολογίτης γεννήθηκε στην Αθήνα στις 18/11/1945, γιός του Κώστα Θεολογίτη και της Σουλτάνας, από το γάμο του απέκτησε δύο κόρες. Ο πατέρας του, αγωνιστής της Εθνικής Αντίστασης, διετέλεσε Δημοτικός Σύμβουλος επί Δημαρχείας Δημήτρη Νικολαίδη.

Ο Γιώργος ξεκίνησε να δουλεύει στον Δήμο το 1982. Τα έτη 1989-1993 εργάστηκε με απόσπαση στο Στάδιο Ειρήνης & Φιλίας (ΣΕΦ) ως Γενικός Διεθυντής, μετά επέστρεψε στο Δήμο όπου και διετέλεσε επί σειρά ετών Διευθυντής της Τεχνικής Υπηρεσίας. Συνταξιοδοτήθηκε το 2013. Ήταν δραστήριος στη γειτονιά, σε πολιτιστικούς και αθλητικούς Φορείς.

32o Παιδικό – Νεανικό Φεστιβάλ «Προσμένοντας του γυρισμού τη μέρα» 28 Απριλίου – 14 Μαΐου 2017

26 Απριλίου 2017

Για άλλη μια χρονιά πραγματοποιείται το Παιδικό - Νεανικό Φεστιβάλ του Δήμου μας, από τις 28 Απριλίου έως τις 14 Μαΐου με θεματική το μεταναστευτικό και με τίτλο «Προσμένοντας του γυρισμού τη μέρα», εμπνευσμένο από τους στίχους του Μπέρτολτ Μπρεχτ.

ΝΑΤΝΚΑΝ

ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ