Η Δημοτική Αρχή εκφράζει τα συλλυπητήρια της στην οικογένεια του Γιώργου Θεολογίτη
20 Μαρτίου 2017

Η Δημοτική Αρχή εκφράζει τα συλλυπητήρια της στην Οικογένεια του Γιώργου Θεολογίτη.

Η εξώδιος ακουλουθία θα πραγματοποιηθεί στο Κοιμητήριο του Βύρωνα στις 14.00.

Ο Γιώργος Θεολογίτης γεννήθηκε στην Αθήνα στις 18/11/1945, γιός του Κώστα Θεολογίτη και της Σουλτάνας, από το γάμο του απέκτησε δύο κόρες. Ο πατέρας του, αγωνιστής της Εθνικής Αντίστασης, διετέλεσε Δημοτικός Σύμβουλος επί Δημαρχείας Δημήτρη Νικολαίδη.

Ο Γιώργος ξεκίνησε να δουλεύει στον Δήμο το 1982. Τα έτη 1989-1993 εργάστηκε με απόσπαση στο Στάδιο Ειρήνης & Φιλίας (ΣΕΦ) ως Γενικός Διεθυντής, μετά επέστρεψε στο Δήμο όπου και διετέλεσε επί σειρά ετών Διευθυντής της Τεχνικής Υπηρεσίας. Συνταξιοδοτήθηκε το 2013. Ήταν δραστήριος στη γειτονιά, σε πολιτιστικούς και αθλητικούς Φορείς.

Εγκαίνια ανακαινισμένης αίθουσας του Δημοτικού Σταδίου Βύρωνα & Επίσκεψη του Υφυπουργού Αθλητισμού

23 Μαρτίου 2017

Εγκαίνια ανακαινισμένης αίθουσας του Δημοτικού Σταδίου Βύρωνα - Επίσκεψη του Υφυπουργού Αθλητισμού

Διήμερο Αφιέρωμα στο Λόρδο Βύρωνα και σε έργα Ελλήνων Ποιητών με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ποίησης (21 Μαρτίου)

22 Μαρτίου 2017

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το διήμερο αφιέρωμα στο Λόρδο Βύρωνα και σε επιλεγμένους Έλληνες ποιητές, με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ποίησης που διοργανώθηκε από τον Δήμο της Ρόδου και το Δήμο Βύρωνα σε συνεργασία με τον Σύνδεσμο «Μπάιρον» για τον Φιλελληνισμό & τον Πολιτισμό.

ΝΑΤΝΚΑΝ

ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ