Προχωρούν με γοργούς ρυθμούς οι εργασίες στα σχολεία του Βύρωνα
2 Απριλίου 2017

Προχωρούν με γοργούς ρυθμούς οι εργασίες στα σχολεία του Βύρωνα

Με ικανοποιητικούς ρυθμούς πραγματοποιούνται από την Τεχνική Υπηρεσία  εργασίες στα σχολικά συγκροτήματα της πόλης.

Από τις προτεραιότητες της Δημοτικής Αρχής είναι τα παιδιά, οι διδάσκοντες και φυσικά οι υποδομές μέσα στις οποίες λειτουργούν με στόχο την αναβάθμιση της ποιότητας ζωής και την ανάπτυξη του δήμου μας.

Ήδη οι εργασίες στην αυλή των 6ου-7ου Δημοτικών έχουν σχεδόν ολοκληρωθεί με τον Δήμαρχο Βύρωνα Γρηγόρη Κατωπόδη να δηλώνει τα εξής: «Έτσι διαμορφώνεται η αυλή των 6ου -7ου Δημοτικών σχολείων Βύρωνα και ακολουθούν το 3ο Δημοτικό, το 5ο Δημοτικό, το 10ο Δημοτικό και το 4ο Γυμνάσιο.Οι εργασίες θα ολοκληρωθούν μέσα στις διακοπές του Πάσχα. Προχωράμε.»

32o Παιδικό – Νεανικό Φεστιβάλ «Προσμένοντας του γυρισμού τη μέρα» 28 Απριλίου – 14 Μαΐου 2017

26 Απριλίου 2017

Για άλλη μια χρονιά πραγματοποιείται το Παιδικό - Νεανικό Φεστιβάλ του Δήμου μας, από τις 28 Απριλίου έως τις 14 Μαΐου με θεματική το μεταναστευτικό και με τίτλο «Προσμένοντας του γυρισμού τη μέρα», εμπνευσμένο από τους στίχους του Μπέρτολτ Μπρεχτ.

ΝΑΤΝΚΑΝ

ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ