Προχωρούν με γοργούς ρυθμούς οι εργασίες στα σχολεία του Βύρωνα
2 Απριλίου 2017

Προχωρούν με γοργούς ρυθμούς οι εργασίες στα σχολεία του Βύρωνα

Με ικανοποιητικούς ρυθμούς πραγματοποιούνται από την Τεχνική Υπηρεσία  εργασίες στα σχολικά συγκροτήματα της πόλης.

Από τις προτεραιότητες της Δημοτικής Αρχής είναι τα παιδιά, οι διδάσκοντες και φυσικά οι υποδομές μέσα στις οποίες λειτουργούν με στόχο την αναβάθμιση της ποιότητας ζωής και την ανάπτυξη του δήμου μας.

Ήδη οι εργασίες στην αυλή των 6ου-7ου Δημοτικών έχουν σχεδόν ολοκληρωθεί με τον Δήμαρχο Βύρωνα Γρηγόρη Κατωπόδη να δηλώνει τα εξής: «Έτσι διαμορφώνεται η αυλή των 6ου -7ου Δημοτικών σχολείων Βύρωνα και ακολουθούν το 3ο Δημοτικό, το 5ο Δημοτικό, το 10ο Δημοτικό και το 4ο Γυμνάσιο.Οι εργασίες θα ολοκληρωθούν μέσα στις διακοπές του Πάσχα. Προχωράμε.»

ΕΝΑΡΞΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΗΣ ΔΟΜΗΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΒΑΣΙΚΩΝ ΑΓΑΘΩΝ «ΠΑΡΟΧΗΣ ΣΥΣΣΙΤΙΟΥ» ΔΗΜΟΥ ΒΥΡΩΝΑ

20 Οκτωβρίου 2017

Ξεκίνησε η λειτουργία της Δομής Παροχής Βασικών Αγαθών «ΠΑΡΟΧΗΣ ΣΥΣΣΙΤΙΟΥ» του Δήμου Βύρωνα για την υποστήριξη των ευάλωτων κατοίκων του Δήμου Βύρωνα, οι οποίοι επιλέγονται βάσει κοινωνικοοικονομικών κριτηρίων σύμφωνα με τον ορισμό του απόρου. Η Δομή χρηματοδοτείται από το ΕΣΠΑ και συγκεκριμένα από το Περιφερειακό Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Αττική 2014-2020». Σκοπός της Δομής είναι η υποστήριξη των ευάλωτων κατοίκων του Δήμου Βύρωνα, οι οποίοι επιλέγονται βάσει κοινωνικοοικονομικών κριτηρίων σύμφωνα με τον ορισμό του απόρου.

Έναρξη Λειτουργίας Κοινωνικού Παντοπωλείου στο Δήμο Βύρωνα

1 Οκτωβρίου 2017

Ξεκίνησε η λειτουργία της Δομής Παροχής Βασικών Αγαθών «ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟ» του Δήμου Βύρωνα

ΝΤΑΝΚΑΝ