Πρόγραμμα ΚΑΠΗ Δήμου Βύρωνα Απριλίου 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2017

Κ.Α.Π.Η. ΑΓ. ΤΡΙΑΔΑΣ
ΤΗΛ. 210 7652588

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 7 ΑΠΡΙΛΙΟΥ. Μέτρηση σακχάρου. Ώρα 8.30 π.μ.
Εγγραφές στην επισκέπτρια υγείας.

Μ. ΔΕΥΤΕΡΑ, 10/04/2017
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΑΣΧΑΛΙΝΩΝ ΑΥΓΩΝ
Τη Μεγάλη Δευτέρα, 10 Απριλίου 2017, ελάτε με τα εγγονάκια σας σχολικής ηλικίας (από 6 ετών και άνω) για να βάψουν με τη δική τους φαντασία και έμπνευση όμορφα διακοσμητικά πασχαλινά αυγά, με τα οποία θα στολίσουν το χώρο τους. Δοκιμάστε και εσείς τις δικές σας ιδέες διακόσμησης.
Ώρες λειτουργίας του εργαστηρίου 10:30΄ έως 12:00΄. (Σημ.: Τις ώρες αυτές δεν θα λειτουργεί η Λέσχη).
Για συμμετοχές επικοινωνήστε με τον κ. Δημητριάδη στα τηλ.: 2107641702, 2107652588.
Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας

Μ. ΤΡΙΤΗ 11 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
Πρωινός περίπατος με επίσκεψη στη μονή << Αγίου Εφραίμ >> στη Νέα Μάκρη  Αττικής και μετά στην παραλία Νέας Μάκρης για ουζάκι ή καφέ.
Εγγραφές Πέμπτη, 6/4/2017, ώρα  9.00 π.μ. Αριθμοί προτεραιότητας θα μοιράζονται 8.30 π.μ Τιμή κατ άτομο 8 ευρώ. Εσείς πληρώνετε 3 ευρώ. Ο Δήμος θα συμμετέχει με 5 ευρώ. Απαραίτητη για την εγγραφή σας η Κάρτα Μέλους. ( Να έχετε το ακριβές αντίτιμο).
Ώρα αναχώρησης 9.00 π.μ. Ελάχιστος αριθμός μελών για το κάθε πούλμαν τα 40 άτομα. Κάθε μέλος έχει δικαίωμα εγγραφής ακόμη δύο ατόμων.

TΕΤΑΡΤΗ  26 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
Ομιλία με θέμα: “Πρόληψη παιδικών ατυχημάτων στο σπίτι” από την
Νικολοπούλου Βαρβάρα  Επισκέπτρια Υγείας. Κέντρο Υγείας Βύρωνα.
Ώρα έναρξης της ομιλίας 6.00 μ.μ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ. Ομιλία με θέμα: Εμβόλια στην Τρίτη Ηλικία, ατομικά μέτρα προστασίας από τις ιώσεις. Η ομιλία θα πραγματοποιηθεί από τους φοιτητές του τμήματος Επισκεπτών Υγείας του Τ.Ε.Ι. Αθήνας. Ώρα έναρξης 10.00 π.μ.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
1) Από Τρίτη 6 Ιουνίου έως και Παρασκευή 9 Ιουνίου θα πραγματοποιηθεί η πολυήμερη εκδρομή των Κ.Α.Π.Η., στην Βουλγαρία
                                  Ασφάλεια αστικής και επαγγελματικής ευθύνης
Δεν περιλαμβάνονται: Ποτά στα δείπνα, είσοδοι στα μουσεία, νυχτερινές διασκεδάσεις.
Δηλώσεις συμμετοχής από 5 Απριλίου έως και 27Απριλίου με προκαταβολή 50 ευρώ και φωτοτυπία της ταυτότητάς σας.
( Για περισσότερες πληροφορίες να απευθύνεστε στους υπεύθυνους των Κ.Α.Π.Η.).
(Θα πρέπει να έχετε ταυτότητες νέου τύπου ή διαβατήριο για τον έλεγχο  στο τελωνείο).
2) Στις σελίδες που ακολουθούν βρίσκεται το πρόγραμμα εκδηλώσεων για την υγεία που οργανώνει ο Δήμος.

Κ.Α.Π.Η. ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ
ΤΗΛ. 210 7624403

Μ.ΤΡΙΤΗ 11 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
Πρωινός περίπατος με επίσκεψη στη μονή << Αγίου Εφραίμ >> στη Νέα Μάκρη  Αττικής και μετά στην παραλία Νέας Μάκρης για ουζάκι ή καφέ.
Εγγραφές Πέμπτη, 6/4/2017, ώρα 9.00 π.μ. Αριθμοί προτεραιότητας θα μοιράζονται 8.30 π.μ Τιμή κατ άτομο 8 ευρώ. Εσείς πληρώνετε 3 ευρώ. Ο Δήμος θα συμμετέχει με 5 ευρώ. Απαραίτητη για την εγγραφή σας η Κάρτα Μέλους. (Να έχετε το ακριβές αντίτιμο).
Ώρα αναχώρησης 9.00 π.μ. Eλάχιστος αριθμός  μελών για κάθε πούλμαν τα 40 άτομα. Κάθε μέλος έχει δικαίωμα εγγραφής ακόμη δύο ατόμων.

ΠΕΜΠΤΗ 20 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
Μέτρηση σακχάρου. Ώρα 8.30 έως 9.00 π.μ.

Ασφάλεια αστικής και επαγγελματικής ευθύνης
Δηλώσεις συμμετοχής από 5 Απριλίου έως και 27 Απριλίου  με προκαταβολή 50 ευρώ και φωτοτυπία της ταυτότητάς σας.
( Για περισσότερες πληροφορίες να απευθύνεστε στους υπεύθυνους των Κ.Α.Π.Η.).
(Θα πρέπει να έχετε ταυτότητες νέου τύπου ή διαβατήριο για τον έλεγχο στο τελωνείο).
2) Σας ενημερώνουμε ότι ο Δήμος Βύρωνα οργανώνει από 24 Απριλίου έως κα 17 Μαίου 2017  μία σειρά από εκδηλώσεις γύρω από θέματα σωματικής και ψυχικής υγείας. Παρακαλούμε πολύ να ενημερώσετε τις οικογένειές σας και να συμμετέχετε ενεργά σε αυτές. Το πρόγραμμα των εκδηλώσεων βρίσκεται στις σελίδες που ακολουθούν.

Κ.Α.Π.Η. ΚΑΡΕΑ
ΤΗΛ. 210 7641702

ΤΡΙΤΗ 4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
Μέτρηση σακχάρου. Ώρα 8.30 π.μ.

Μ. ΤΡΙΤΗ 11 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
Εγγραφές Πέμπτη, 6/4/2017, ώρα 9.00 π.μ. Αριθμοί προτεραιότητας θα μοιράζονται 8.30 π.μ Τιμή κατ άτομο 8 ευρώ. Εσείς πληρώνετε 3 ευρώ. Ο Δήμος θα συμμετέχει με 5 ευρώ. Απαραίτητη για την εγγραφή σας η Κάρτα Μέλους. ( Να έχετε το ακριβές αντίτιμο).
Ώρα αναχώρησης 9.00 π.μ. Ελάχιστος αριθμός μελών για κάθε πούλμαν τα 40 άτομα.
Κάθε μέλος έχει δικαίωμα εγγραφής ακόμη δύο ατόμων

ΤΡΙΤΗ 18 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
Μέτρηση σακχάρου. Ώρα 8.30 π.μ.

Ασφάλεια αστικής και επαγγελματικής ευθύνης
Δηλώσεις συμμετοχής από 5 Απριλίου έως και 28 Απριλίου με προκαταβολή 50 ευρώ και φωτοτυπία της ταυτότητάς σας.
( Για περισσότερες πληροφορίες να απευθύνεστε στους υπεύθυνους των Κ.Α.Π.Η.).
Θα πρέπει να έχετε ταυτότητες νέου τύπου για τον έλεγχο στο τελωνείο ή διαβατήριο.
ΝΤΑΝΚΑΝ

ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΒΥΡΩΝΑ