Δράσεις Υγείας σε συνεργασία με τους Συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων των Σχολείων του Δήμου Βύρωνα
5 Απριλίου 2017

Στο πλαίσιο  του Προγράμματος «Δράσεις Υγείας» με στόχο την πρόληψη και της προαγωγής της ψυχικής υγείας στη σχολική κοινότητα, το Τμήμα Προαγωγής Υγείας σε συνεργασία με όλους τους Συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων των δημοτικών σχολείων του Δήμου Βύρωνα διοργανώνει δύο ενημερωτικές ομιλίες σε θέματα που άπτονται της ψυχοσυναισθηματικής ανάπτυξης των παιδιών σχολικής ηλικίας.

Το πρόγραμμα των ομιλιών :

TΙΤΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

«Το σώμα μου, μου ανήκει. Μαθαίνω να το φροντίζω και  να το προστατεύω»

Καλές πρακτικές για τη σεξουαλική διαπαιδαγώγηση των παιδιών στο δημοτικό.

ΤΕΤΑΡΤΗ 26 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2017

Εισηγήτρια: Μαριλίνα Μπαδικιάν, Ψυχολόγος ΜSc

Φάκελος: Αυτοεκτίμηση.

Πως επηρεάζει τις σχέσεις, τη σχολική επίδοση και τη συμπεριφορά των παιδιών;

ΤΕΤΑΡΤΗ  17 ΜΑΙΟΥ 2017

Εισηγήτρια: Μαριλίνα Μπαδικιάν, Ψυχολόγος ΜSc

Και οι δύο ομιλίες θα πραγματοποιηθούν στο 10ο  Δημοτικό Σχολείο Δήμου Βύρωνα (Ιωαννίνων 12).

Βοηθάμε τον Γιώργο

23 Ιουνίου 2017

Όσοι θέλετε να συμβάλλετε στην πολυδάπανη θεραπεία του Γιώργου μπορείτε να καταθέσετε στους αριθμούς λογαριασμού στην ALPHA BANK: 812-002101-023330 ή στην ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ: 884/752989-93.

ΝΤΑΝΚΑΝ

ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΒΥΡΩΝΑ