Το Δημοτικό Γυμναστήριο του Δήμου Βύρωνα τίθεται ξανά σε λειτουργία
18 Μαϊου 2017

Το Δημοτικό Γυμναστήριο του Δήμου Βύρωνα τίθεται ξανά σε λειτουργία

Το Δημοτικό Γυμναστήριο του Δήμου Βύρωνα τίθεται ξανά σε λειτουργία από τη Δημοτική Αρχή.

Το Γυμναστήριο διαθέτει σύγχρονα όργανα που ανταποκρίνονται στις σημερινές ανάγκες άθλησης. Οι αθλούμενοι μπορούν να πραγματοποιήσουν ένα ολοκληρωμένο πρόγραμμα μυϊκής ενδυνάμωσης, καρδιoαγγειακής προσαρμογής και βελτίωσης, κάτω από την επίβλεψη πτυχιούχων Φυσικής Αγωγής.

Το Γυμναστήριο βρίσκεται στο κέντρο ενός αθλητικού πυρήνα δίνοντας τη δυνατότητα στον αθλούμενο για πολλαπλούς τρόπους άσκησης καθώς βρίσκεται στο Εθνικό Στάδιο Βύρωνα για όποιον θέλει να περπατήσει ή να κάνει τζόκινγκ, ενώ βρίσκεται πλησίον του Δημοτικού Κολυμβητήριου για τους λάτρεις του υγρού στοιχείου, αλλά και του 2ου Αθλητικού Κέντρου που περιλαμβάνει γήπεδα Χάντμπολ, Μπάσκετ και Βόλεϊ.

Το σημείο είναι εύκολα προσβάσιμο καθώς οι αθλούμενοι μπορούν να εξυπηρετηθούν τόσο από τη Δημοτική Συγκοινωνία όσο και από την Αστική Συγκοινωνία (204).

Έναρξη λειτουργίας:  22 Μαΐου 2017
Ώρες λειτουργίας:       09:00 – 21:00
Ημέρες Λειτουργίες: Δευτέρα έως Παρασκευή

Η συμμετοχή στο Δημοτικό Γυμναστήριο είναι δωρεάν
και αφορά άτομα ηλικίας 18 ετών και άνω.

Απαραίτητα δικαιολογητικά εγγραφής:
Ιατρική βεβαίωση
Φωτοτυπία Αστυνομικής Ταυτότητας

Διεύθυνση: Αρχιεπισκόπου Αθηνών Χρυσοστόμου 15 (εντός του Εθνικού Σταδίου)
Τηλ.: 210-7652695 (Τμήμα Αθλητισμού)

Παραδόθηκε η Παιδική Χαρά στη Ραιδεστού στους μικρούς φίλους του Δήμου Βύρωνα

20 Ιουλίου 2018

Εγκαίνια με χορούς, τραγούδια και παιχνίδι, πραγματοποιήθηκαν την Πέμπτη 19 Ιουλίου στην Παιδική Χαρά που βρίσκεται επί της οδού Ραιδεστού.

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το πρόγραμμα θαλασσίων λουτρών για τα μέλη των Κ.Α.Π.Η.

Ολοκληρώθηκε για δεύτερη χρονιά το πρόγραμμα θαλασσίων λουτρών στην πλαζ Βουλιαγμένης για τα μέλη των Κ.Α.Π.Η. Πραγματοποιήθηκαν 15 θαλάσσια λουτρά και συμμετείχαν 95 μέλη.

• Image