Πρόγραμμα ΚΑΠΗ Δήμου Βύρωνα Ιουνίου - Ιουλίου 2017

Πρόγραμμα ΚΑΠΗ Δήμου Βύρωνα Ιουνίου - Ιουλίου 2017

Κ.Α.Π.Η. ΑΓ. ΤΡΙΑΔΑΣ
ΤΗΛ. 2107652588

ΤΡΙΤΗ 13 ΙΟΥΝΙΟΥ. Μέτρηση σακχάρου. Ώρα 8.30 π.μ.
Εγγραφές στην επισκέπτρια υγείας.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

1. ΔΕΥΤΕΡΑ 17 ΙΟΥΛΙΟΥ. Έναρξη των θαλασσίων λουτρών. Αφορά τα μέλη που έχουν δηλώσει συμμετοχή. Ώρα αναχώρησης 9.00 π.μ. από το ΛΙΝΤΛ. Επιστροφή 13.00 μ.μ. Η είσοδος στην πλαζ της Βουλιαγμένης κοστίζει 3.00 ευρώ. Περιλαμβάνει ομπρέλα και ξαπλώστρα. Κάθε μέλος που θα συμμετέχει θα κάνει 10 θαλάσσια μπάνια. Η μετακίνηση θα είναι δωρεάν από τον προϋπολογισμό του Δήμου.

2. Όσα από τα μέλη ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν την θεατρική παράσταση του Εθνικού Θεάτρου, Ειρήνη στο θέατρο Επιδαύρου στις 22 Ιουλίου να το δηλώσουν στους υπευθύνους των Κ.Α.Π.Η. τους μέχρι 15 Ιουνίου. Η ώρα αναχώρησης θα είναι 4.30 μ.μ. περίπου και η ώρα επιστροφής θα είναι περίπου 1.00 τα μεσάνυχτα. Το πρόγραμμα θα πραγματοποιηθεί εφόσον δηλώσουν συμμετοχή 40 άτομα. Η παράσταση είναι σε σκηνοθεσία του καταξιωμένου σκηνοθέτη Κωνσταντίνου Αρβανιτάκη, ενώ το ρόλο του Τρυγαίου ερμηνεύει ο πάντοτε απρόβλεπτος Τζίμης Πανούσης. Η Καμεράτα Ορχήστρα των Φίλων της Μουσικής, υπό τη διεύθυνση του διεθνούς φήμης μαέστρου Γιώργου Πέτρου, θα συνοδεύει ζωντανά την παράσταση. Η μουσική είναι σε σύνθεση Νίκου Κυπουργού. Λεπτομέρειες για την αναχώρηση θα σας δοθούν εφόσον πραγματοποιηθεί το πρόγραμμα.
Τιμή κατά άτομο 26 ευρώ μαζί με την μετακίνησή σας.
Θεατρολόγοι  θα κάνουν παρουσίαση, ανάλυση και συζήτηση του έργου κατά την διάρκεια της μετάβασης στο Αρχαίο Θέατρο της Επιδαύρου.

Κ.Α.Π.Η. ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ
ΤΗΛ. 2107624403

ΤΕΤΑΡΤΗ 14 ΙΟΥΝΙΟΥ
Μέτρηση σακχάρου. Ώρα 8.30 π.μ. έως 9.00 π.μ.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

1.Σας ενημερώνουμε ότι η ομάδα συντροφικότητας συνεχίζει τις συγκεντρώσεις της κάθε Τετάρτη και ώρα 10.30 π.μ. μέχρι τέλη Ιουνίου.

2. ΔΕΥΤΕΡΑ 17 ΙΟΥΛΙΟΥ. Έναρξη των θαλασσίων λουτρών. Αφορά τα μέλη που έχουν δηλώσει συμμετοχή. Ώρα αναχώρησης 9.00 π.μ. από το ΛΙΝΤΛ. Επιστροφή 13.00 μ.μ. Η είσοδος στην πλαζ της Βουλιαγμένης κοστίζει 3.00 ευρώ. Περιλαμβάνει ομπρέλα και ξαπλώστρα. Κάθε μέλος που θα συμμετέχει θα κάνει 10 θαλάσσια μπάνια. Η μετακίνηση θα είναι δωρεάν από τον προϋπολογισμό του Δήμου.

3. Όσα από τα μέλη ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν την θεατρική παράσταση του Εθνικού Θεάτρου, Ειρήνη στο θέατρο Επιδαύρου στις 22 Ιουλίου να το δηλώσουν στους υπευθύνους των Κ.Α.Π.Η. τους μέχρι 15 Ιουνίου. Η ώρα αναχώρησης θα είναι 4.30 μ.μ. περίπου και η ώρα επιστροφής θα είναι περίπου 1.00 τα μεσάνυχτα  Το πρόγραμμα θα πραγματοποιηθεί εφόσον δηλώσουν συμμετοχή 40 άτομα. Η παράσταση είναι σε σκηνοθεσία του καταξιωμένου σκηνοθέτη Κωνσταντίνου Αρβανιτάκη, ενώ το ρόλο του Τρυγαίου ερμηνεύει ο πάντοτε απρόβλεπτος Τζίμης Πανούσης. Η Καμεράτα Ορχήστρα των Φίλων της Μουσικής, υπό τη διεύθυνση του διεθνούς φήμης μαέστρου Γιώργου Πέτρου, θα συνοδεύει ζωντανά την παράσταση. Η μουσική είναι σε σύνθεση Νίκου Κυπουργού. Λεπτομέρειες για την αναχώρηση θα σας δοθούν εφόσον πραγματοποιηθεί το πρόγραμμα.

Κ.Α.Π.Η. ΚΑΡΕΑ
ΤΗΛ. 2107641702

ΤΡΙΤΗ 13 ΙΟΥΝΙΟΥ
Μέτρηση σακχάρου Ώρα 8.30 π.μ.

ΤΡΙΤΗ 27 ΙΟΥΝΙΟΥ
Μέτρηση σακχάρου. Ώρα 8.30 π.μ.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

1. ΔΕΥΤΕΡΑ 17 ΙΟΥΛΙΟΥ. Έναρξη των θαλασσίων λουτρών. Αφορά τα μέλη που έχουν δηλώσει συμμετοχή. Ώρα αναχώρησης 9.15 π.μ. από το Κ.Α.Π.Η. Επιστροφή 13.00 μ.μ. Η είσοδος στην πλαζ της Βουλιαγμένης κοστίζει 3.00 ευρώ. Περιλαμβάνει ομπρέλα και ξαπλώστρα. Κάθε μέλος που θα συμμετέχει θα κάνει 10 θαλάσσια μπάνια. Η μετακίνηση θα είναι δωρεάν από τον προϋπολογισμό του Δήμου.

ΝΤΑΝΚΑΝ

ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΒΥΡΩΝΑ