Ελεύθερη πρόσβαση στο διαδίκτυο στον Δήμο Βύρωνα
20 Ιουνίου 2017

Ελεύθερη πρόσβαση στο διαδίκτυο στον Δήμο Βύρωνα

Ο Δήμος Βύρωνα θεωρώντας την πρόσβαση στο διαδίκτυο δημόσιο και κοινωνικό αγαθό προβαίνει στην δωρεάν παροχή ασύρματης σύνδεσης (free wifi) στο διαδίκτυο σε όλους τους κατοίκους της πόλης.

Το ευρυζωνικό δίκτυο προσφέρει τη δυνατότητα στους πολίτες να έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο μέσω συσκευών όπως smartphones, laptops, tablets κ.α..

Σημειωτέον ότι το δωρεάν ασύρματο δίκτυο λειτούργησε κατά το παρελθόν και ήταν για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα ανενεργό.

Οι ενεργοί κόμβοι διασύνδεσης με το δωρεάν ασύρματο δίκτυο βρίσκονται στα εξής σημεία:

Wifi Hot Spots

1.      Πλατεία Αγ. Λαζάρου

2.      Πλατεία Φατσέα

3.      Πλατεία Κολλημένου (Τσιρακοπούλου)

4.      Πλατεία Μαρτάκη (Δεληολάνη)

5.      Θέατρα Βράχων

6.      Δημαρχείο

Σύντομα θα λειτουργήσουν οι κόμβοι στην Πλατεία Βυζαντίου, στο ΚΕΦΟ (Καρέας), στην Αγ. Τριάδα, και σε άλλα σημεία της πόλης.

*Ο Δήμος Βύρωνα δεν ευθύνεται σε περίπτωση μη πρόσβασης στο διαδίκτυο και δεν προσφέρει τεχνική υποστήριξη.

• Image