Πρόσκληση σε εκπαιδευτικούς για το Κοινωνικό Φροντιστήριο και τη Διδακτική υποστήριξη μαθητών
4 Σεπτεμβρίου 2017

Ο Δήμος Βύρωνα θα λειτουργήσει και φέτος τον πετυχημένο κοινωνικό θεσμό ενισχυτικής διδασκαλίας, με τον τίτλο “Κοινωνικό Φροντιστήριο” (δευτεροβάθμια εκπαίδευση) και τη “Διδακτική υποστήριξη μαθητών” (πρωτοβάθμια εκπαίδευση).

Ενόψει της νέας σχολικής χρονιάς 2017-18, ο Δήμος Βύρωνα απευθύνει πρόσκληση σε εκπαιδευτικούς (εν ενεργεία ή μη) αλλά και κατόχους πτυχίων ΑΕΙ που επιθυμούν να διδάξουν εθελοντικά στις παραπάνω δράσεις, να υποβάλλουν σχετική αίτηση στα γραφεία του Τμήματος Παιδείας του Δήμου Βύρωνα (Ευαγγελικής Σχολής 26 & Β. Ηπείρου, 6ος όροφος).

Υποβολή αιτήσεων:
Δευτέρα – Τρίτη – Τετάρτη – Πέμπτη, 10:00 – 13:00

Απαραίτητα Δικαιολογητικά:
α) Φωτοτυπία πτυχίου
β) Φωτοτυπία ταυτότητας

Τηλ. Πληροφοριών: 210 76 09 354 , 210 76 09 347, 210 7609348

Εγκρίθηκε ο Προϋπολογισμός του Δήμου Βύρωνα για το οικονομικό έτος 2018

22 Νοεμβρίου 2017

Συνεδρίασε τη Δευτέρα 20 Νοεμβρίου το Δημοτικό Συμβούλιο με θέμα συζήτησης τον προϋπολογισμό του οικονομικού έτους 2018. Στη ψηφοφορία που ακολούθησε εγκρίθηκε ο προϋπολογισμός του Δήμου Βύρωνα.

ΝΤΑΝΚΑΝ

ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΒΥΡΩΝΑ