Πρόσκληση σε εκπαιδευτικούς για το Κοινωνικό Φροντιστήριο και τη Διδακτική υποστήριξη μαθητών
4 Σεπτεμβρίου 2017

Ο Δήμος Βύρωνα θα λειτουργήσει και φέτος τον πετυχημένο κοινωνικό θεσμό ενισχυτικής διδασκαλίας, με τον τίτλο “Κοινωνικό Φροντιστήριο” (δευτεροβάθμια εκπαίδευση) και τη “Διδακτική υποστήριξη μαθητών” (πρωτοβάθμια εκπαίδευση).

Ενόψει της νέας σχολικής χρονιάς 2017-18, ο Δήμος Βύρωνα απευθύνει πρόσκληση σε εκπαιδευτικούς (εν ενεργεία ή μη) αλλά και κατόχους πτυχίων ΑΕΙ που επιθυμούν να διδάξουν εθελοντικά στις παραπάνω δράσεις, να υποβάλλουν σχετική αίτηση στα γραφεία του Τμήματος Παιδείας του Δήμου Βύρωνα (Ευαγγελικής Σχολής 26 & Β. Ηπείρου, 6ος όροφος).

Υποβολή αιτήσεων:
Δευτέρα – Τρίτη – Τετάρτη – Πέμπτη, 10:00 – 13:00