Ο Δήμαρχος Βύρωνα και οι Εθελοντές Δασοπυροσβέστες στο EPSILON TV
11 Σεπτεμβρίου 2017

Ο Δήμαρχος Βύρωνα και οι Εθελοντές Δασοπυροσβέστες στο EPSILON TV

Ο Δήμαρχος Βύρωνα, Γρηγόρης Κατωπόδης, ήταν καλεσμένος στο τηλεοπτικό κανάλι «EPSILON TV» και στην εκπομπή της Ναταλίας Γερμανού «Επιτέλους Σαββατοκύριακο» με αφορμή αφιέρωμά της στους εθελοντές δασοπυροσβέστες.

Τον Δήμαρχο συνόδευσε ο Αντιδήμαρχος Περιβάλλοντος και Υπεύθυνος Πολιτικής Προστασίας Γιάννης Μαυρίκης, ενώ τα τιμώμενα πρόσωπα, ήταν οι Εθελοντές Δασοπυροσβέστες Σπύρος Χατζησταματίου, Πέτρος Δεδούσης και Στέφανος Ζερβός, ως εκπρόσωποι όλης της εθελοντικής ομάδας.

Ο Δήμαρχος Βύρωνα, στο πλαίσιο της εκπομπής αναφέρθηκε στην αξία του εθελοντισμού, στην προσφορά των εθελοντών δασοπυροσβεστών, στο σημαντικό έργο που προσφέρουν όχι μόνο το καλοκαίρι αλλά και τους δώδεκα μήνες του έτους καθώς συμμετέχουν ενεργά στο έργο της πολιτικής προστασίας, αλλά και στην αρωγή του δήμου σ’ αυτή την προσπάθεια.

Το θετικό μήνυμα της παρουσίας του Δημάρχου αποτυπώνεται στις κλήσεις που δέχθηκε ο Δήμος για συμμετοχή στην Εθελοντική Ομάδα Δασοπροστασίας Βύρωνα.

Εγκρίθηκε ο Προϋπολογισμός του Δήμου Βύρωνα για το οικονομικό έτος 2018

22 Νοεμβρίου 2017

Συνεδρίασε τη Δευτέρα 20 Νοεμβρίου το Δημοτικό Συμβούλιο με θέμα συζήτησης τον προϋπολογισμό του οικονομικού έτους 2018. Στη ψηφοφορία που ακολούθησε εγκρίθηκε ο προϋπολογισμός του Δήμου Βύρωνα.

ΝΤΑΝΚΑΝ

ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΒΥΡΩΝΑ