Προγράμματα
18 Ιανουαρίου 2018

Προγράμματα "Άθλησης για Όλους" - Έναρξη 14 Φεβρουαρίου 2018

Τα προγράμματα Άθλησης για Όλους πραγματοποιούνται στο Δήμο μας για τρίτη συνεχόμενη χρονιά.

Είναι προγράμματα που πραγματοποιεί ο Δήμος σε συνεργασία με τη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού η οποία και εγκρίνει τις προσλήψεις των καθηγητών Φυσικής Αγωγής με αντίτιμο.

Ο Δήμος διαθέτει πολλές αθλητικές εγκαταστάσεις τις οποίες χρησιμοποιεί για να στεγάζει τα ΠΑγΟ.

Πρόγραμμα μυϊκής ενδυνάμωσης: Το πρόγραμμα πραγματοποιείται στο 1ο Δημοτικό Κέντρο Άθλησης, μια πλήρως εξοπλισμένη αίθουσα μυϊκής ενδυνάμωσης η οποία λειτουργεί 09:00 – 21:00 μόνο για ενήλικες. Το αντίτιμο συμμετοχής έχει ορισθεί στα 5 € το μήνα και για την εγγραφή απαιτείται  μόνο ιατρική βεβαίωση από παθολόγο ή καρδιολόγο.

Πρόγραμμα Αθλητισμός και Γυναίκα: Τα προγράμματα γυμναστικής για γυναίκες (pilates & άλλα ομαδικά προγράμματα) πραγματοποιούνται σε αίθουσες του Δημοτικού Σταδίου Βύρωνα. Το αντίτιμο συμμετοχής έχει ορισθεί στα 10 € το μήνα και για την εγγραφή απαιτείται  μόνο ιατρική βεβαίωση από παθολόγο ή καρδιολόγο. Θα λειτουργούν πρωϊνά και απογευματινά τμήματα.

Πρόγραμμα Τρίτης Ηλικίας: Το πρόγραμμα πραγματοποιείται σε αίθουσα του Δημοτικού Σταδίου Βύρωνα, αφορά άτομα ηλικίας  67 ετών και άνω, είναι ΔΩΡΕΑΝ και για την εγγραφή απαιτείται  μόνο ιατρική βεβαίωση από παθολόγο ή καρδιολόγο.

ΕΝΑΡΞΗ: 14 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2018

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ