7η Προβολή Κινηματογραφικών Βραδιών Δήμου Βύρωνα 2017-2018 «Το λιμάνι της Χάβρης»
22 Ιανουαρίου 2018

Ο Δήμος Βύρωνα, στο πλαίσιο των Κινηματογραφικών Βραδιών 2017 – 2018 και του κύκλου κινηματογραφικών ταινιών «Μολυβένια Χρόνια – Εικόνες της παιδικής ηλικίας», την Παρασκευή 26/1/2018 θα φιλοξενήσει στο Δημοτικό Κινηματογράφο «Νέα Ελβετία», την ταινία: «Το λιμάνι της Χάβρης»

93΄ 2011

Σκηνοθεσία: Άκι Καουρισμάκι
Παίζουν: Αντρέ Βιλμς, Κάτι Ούτινεν, Ζαν Πιερ Νταρουσέν
Διεύθυνση φωτογραφίας: Τίμο Σαλμίνεν
Μοντάζ: Τίμο Λινασάλο
Σκηνικά: Βούτερ Ζουν
Κοστούμια: Φρεντερίκ Ψαμπιέ

Άκι Καουρισμάκι ενδεικτική φιλμογραφία: Μακριά πετούν τα σύννεφα, Ο άνθρωπος χωρίς παρελθόν, Η άλλη όψη της ελπίδας.

Προλογίζει ο Σκηνοθέτης Στέλιος Χαραλαμπόπουλος.

Μετά την προβολή  ακολουθεί συζήτηση με τον κριτικό κινηματογράφου Χρήστο Μήτση.

Παρασκευή 26 Ιανουαρίου 2018

Ώρα Προβολής: 8:00 μ.μ.                                                                   Είσοδος ελεύθερη

Δημοτικός Κινηματογράφος «Νέα Ελβετία», Ν. Ελβετίας 34 & Σεβαστείας

Με αφορμή αυτή τη δράση μας, τις ημέρες των προβολών, συγκεντρώνουμε τρόφιμα μακράς διάρκειας για τους συνανθρώπους μας στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Βύρωνα.
ΝΤΑΝΚΑΝ

ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΒΥΡΩΝΑ