Ξεκίνησαν οι εργασίες ανακατασκευής στις Παιδικές Χαρές
12 Φεβρουαρίου 2018

Ξεκίνησαν οι εργασίες ανακατασκευής στις Παιδικές Χαρές

Ξεκίνησαν οι εργασίες ανακατασκευής των Παιδικών Χαρών που βρίσκονται επί της Ραιδεστού, της Καραολή & Δημητρίου και του Καρέα (Αγίου Γεωργίου και Κισσού).

Ο Δήμαρχος Βύρωνα Γρηγόρης Κατωπόδης πρόσθεσε για την ανακατασκευή των Παιδικών Χαρών: «Ξεκίνησαν οι εργασίες ανακατασκευής τεσσάρων Παιδικών Χαρών και έπονται οι αντίστοιχες εργασίες σε άλλες οκτώ. Οι τόποι ψυχαγωγίας των παιδιών ανακατασκευάζονται και παραδίδονται στους δημότες με αντικατάσταση των οργάνων και αλλαγή τάπητα, με σύγχρονες προδιαγραφές ασφάλειας, καθώς και με πρότυπα διασφάλισης ποιότητας, σύμφωνα με τις απαιτήσεις ISO».

Παραδόθηκε η Παιδική Χαρά στη Ραιδεστού στους μικρούς φίλους του Δήμου Βύρωνα

20 Ιουλίου 2018

Εγκαίνια με χορούς, τραγούδια και παιχνίδι, πραγματοποιήθηκαν την Πέμπτη 19 Ιουλίου στην Παιδική Χαρά που βρίσκεται επί της οδού Ραιδεστού.

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το πρόγραμμα θαλασσίων λουτρών για τα μέλη των Κ.Α.Π.Η.

Ολοκληρώθηκε για δεύτερη χρονιά το πρόγραμμα θαλασσίων λουτρών στην πλαζ Βουλιαγμένης για τα μέλη των Κ.Α.Π.Η. Πραγματοποιήθηκαν 15 θαλάσσια λουτρά και συμμετείχαν 95 μέλη.

• Image