Επιδότηση  ρεύματος για 500 νοικοκυριά  στον Δήμο Βύρωνα από την Περιφέρεια Αττικής
28 Φεβρουαρίου 2018

Επιδότηση ρεύματος για 500 νοικοκυριά στον Δήμο Βύρωνα από την Περιφέρεια Αττικής

Στο πλαίσιο του προγράμματος «ΡΕΥΜΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ» της Περιφέρειας Αττικής, 8045 νοικοκυριά στην Περιφερειακή Ενότητα του Κεντρικού Τομέα Αθηνών υπέβαλαν τον Αύγουστο του 2017 αίτηση επιδότησης. Συνολικά 5 εκατομμύρια € επιστρέφονται σε ευάλωτες ομάδες συμπολιτών μας.

Η επιδότηση στους λογαριασμούς του ρεύματος έρχεται να ανακουφίσει για δεύτερη συνεχή χρονιά ανέργους, χαμηλόμισθους, ΑμεΑ, πολίτες που χρήζουν άμεσης βοήθειας.

Στον Δήμο Βύρωνα, 500 νοικοκυριά θα δουν την επιδότηση στο λογαριασμό ρεύματος της κατοικίας τους.

*Η φωτογραφία αλιεύθηκε από τη σελίδα της Περιφέρειας Αττικής (http://www.patt.gov.gr).

• Image