Πρόγραμμα ΚΑΠΗ - Μάρτιος 2018

Κ.Α.Π.Η ΑΓ.ΤΡΙΑΔΟΣ

ΤΗΛ-FAX 210-7652588

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΡΤΙΟΥ  2018

ΔΕΥΤΕΡΑ 12/3/2018. Μέτρηση σακχάρου. Ώρα 8.30 π.μ. Εγγραφές στην Επισκέπτρια υγείας.

ΤΡΙΤΗ 13/3/2018. Συνάντηση  με τους Αστυνομικούς της Γειτονιάς. Θα συζητηθούν θέματα της καθημερινότητα σας. Ώρα 10.30 π.μ.

ΤΕΤΑΡΤΗ 21/3/2018

Θα παρακολουθήσουμε την θεατρική παράσταση «Το τίμημα » στο θέατρο Ιλίσια. Μια παράσταση με πρωταγωνιστές τον Γ. Μιχαλακόπουλο, Γρ. Σκιαδαρέση, Ρ Λουιζίδου κ. άλλοι.

Έναρξη της παράστασης 7.00 μ.μ.

Αναχώρηση από το Κ.Α.Π.Η. 6.00 μ.μ. Τιμή εισιτηρίου 10 ευρώ συν 3 ευρώ το πούλμαν.

Εγγραφές: Τετάρτη 14/3/2018. Ώρα  9.00 π.μ έως 12.00 μ.μ.

ΤΕΤΑΡΤΗ 28/3/2018. Γενική συνέλευση μελών και των τριών Κ.Α.Π.Η. στο χώρο του   Κ.Α.Π.Η. της Αγ. Τριάδας ( Βουτζά 73 Βύρωνας ). Θα συζητηθούν οι προτάσεις για την πολυήμερη εκδρομή.

Ώρα 10.30 π.μ.

ΠΕΜΠΤΗ 29/3/2018. Ημερήσια εκδρομή στον Άγιο Πέτρο Κυνουρίας στην ορεινή Αρκαδία με επίσκεψη στην Ιερά Μονή Παναγίας Μαλεβής. Τιμή συμμετοχής 12 ευρώ κατ΄ άτομο. Εσείς πληρώνετε 7 ευρώ.  Ο Δήμος θα συμμετέχει με 5 ευρώ κατ΄ άτομο.

Αναχώρηση: 8.30 π.μ.

Εγγραφές Πέμπτη 22/3/2018. Στις 8.30 π.μ. μοιράζονται αριθμοί προτεραιότητας και στις

9:00 π.μ.  αρχίζουν οι εγγραφές. Ελάχιστος αριθμός μελών για το κάθε πούλμαν τα 40 άτομα. ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ, Η ΚΑΡΤΑ ΜΕΛΟΥΣ.  Έχετε μαζί σας το ακριβές αντίτιμο.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

2. Από τη Δ/νση Κοινωνικής Πολιτικής συγκεντρώνονται τρόφιμα μακράς διαρκείας όπως όσπρια, λάδι, ζυμαρικά, κονσέρβες ντομάτας, ρύζι κ. άλλα για το Κοινωνικό Παντοπωλείο και το Κοινωνικό Συσσίτιο.

3. Συνεχίζεται για τέταρτη χρονιά το πρόγραμμα προληπτικού ελέγχου μαστού που γίνεται σε συνεργασία με το νοσοκομείο Ελπίς.

Αφορά γυναίκες ηλικίας από 30 έως 70 ετών.

Εγγραφές στην επισκέπτρια υγείας  Παναγιωτακοπούλου Βασιλική στο τηλ. 2107652588

4. Από τα μέλη του Κ.Α.Π.Η. θα δημιουργηθεί θεατρική ομάδα σε συνεργασία με το Πολιτιστικό Τμήμα του Δήμου μας με υπεύθυνη την κα Βενετία Χατζηνικολάου. Παρακαλούνται όσοι ενδιαφέρονται να συμμετέχουν στην ομάδα να το δηλώσουν στον υπεύθυνο του Κ.Α.Π.Η.

Κ.Α.Π.Η. ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΤΗΛ. 210 7624403

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΡΤΙΟΥ 2018

ΔΕΥΤΕΡΑ 12/3/2018. Συνάντηση με τους Αστυνομικούς της Γειτονιάς. Θα συζητηθούν θέματα της καθημερινότητα σας. Ώρα 10.30 πμ.

ΤΡΙΤΗ 13/3/2018. Μέτρηση σακχάρου. Ώρα 8.30 π.μ. έως 9.00 π.μ.

ΤΕΤΑΡΤΗ 21/3/2018. Θα παρακολουθήσουμε την θεατρική παράσταση «Το τίμημα » στο θέατρο Ιλίσια. Μια παράσταση με πρωταγωνιστές τον Γ. Μιχαλακόπουλο, Γρ. Σκιαδαρέση, Ρ. Λουιζίδου. Έναρξη της παράστασης 7.00 μ.μ.

Αναχώρηση από το Λίντλ 6.45 μ.μ. Τιμή εισιτηρίου 10 ευρώ συν 3 ευρώ το πούλμαν.

Εγγραφές: Πέμπτη 15 Μαρτίου.

ΤΡΙΤΗ 27/3/2018. Ημερήσια εκδρομή στον Άγιο Πέτρο Κυνουρίας στην ορεινή Αρκαδία με επίσκεψη στην Ιερά Μονή Παναγίας Μαλεβής. Τιμή συμμετοχής 12 ευρώ κατ΄ άτομο. Εσείς πληρώνετε 7 ευρώ.  Ο Δήμος θα συμμετέχει με 5 ευρώ κατ΄ άτομο.

Αναχώρηση: 8.30 π.μ. από το Κ.Α.Π.Η.

9:00 π.μ.  αρχίζουν οι εγγραφές. Ελάχιστος αριθμός μελών για το κάθε πούλμαν τα 40 άτομα. ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ, Η ΚΑΡΤΑ ΜΕΛΟΥΣ.  - Έχετε μαζί σας το ακριβές αντίτιμο.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

3.Συνεχίζεται για τέταρτη χρονιά το πρόγραμμα προληπτικού ελέγχου μαστού που γίνεται σε συνεργασία με το νοσοκομείο Ελπίς.

Κ.Α.Π.Η. ΚΑΡΕΑ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΡΤΙΟΥ 2018

ΤΡΙΤΗ 13/3/2018

Μέτρηση σακχάρου. Ώρα 8.30 πμ.μ.

Έναρξη της παράστασης 7.00 μ.μ.

Αναχώρηση από το Κ.Α.Π.Η. 6.45 μ.μ. Τιμή εισιτηρίου 10 ευρώ συν 3 ευρώ το πούλμαν.

Εγγραφές: Πέμπτη 15 Μαρτίου.

Αναχώρηση: 8.30 π.μ. από το Κ.Α.Π.Η.

9:00 π.μ.  αρχίζουν οι εγγραφές. Ελάχιστος αριθμός μελών για το κάθε πούλμαν τα 40 άτομα. ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ, Η ΚΑΡΤΑ ΜΕΛΟΥΣ. – Έχετε μαζί σας το ακριβές αντίτιμο.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

1. Με ιδιαίτερη χαρά ο Δήμος Βύρωνα σας προσκαλεί στα εγκαίνια του  Κέντρου Κοινότητας που θα γίνουν από την Αναπληρώτρια Υπουργό κ. Φωτίου την Τετάρτη 14/3/2018 και ώρα 13.00 μ.μ. στο Πολυδύναμο Κέντρο, Καλλιπόλεως και Αγ. Σοφίας στην περιοχή της Μεταμόρφωσης.

Εγγραφές στην επισκέπτρια υγείας  Στόγια Αθανασία στο τηλ. 2107641702

• Image