Ανακοίνωση της Δημοτικής Αρχής Βύρωνα για το 4ο Δημοτικό/Νηπιαγωγείο
20 Μαρτίου 2018

Ανακοίνωση της Δημοτικής Αρχής Βύρωνα για το 4ο Δημοτικό/Νηπιαγωγείο

Σε συνέχεια της ανακοίνωσης για τη διακοπή λειτουργίας των μαθημάτων στο 4ο Δημοτικό/Νηπιαγωγείο, σας ενημερώνουμε ότι:

1. Με βάση τη δέσμευση του Δημάρχου Βύρωνα στο Δημοτικό Συμβούλιο, τα συνεργεία συντήρησης για τη λήψη άμεσων μέτρων ασφαλείας, ξεκίνησαν τις εργασίες τους.

2. Ο Δήμαρχος Βύρωνα επισκέφθηκε την Πολεοδομία και κατέθεσε έγγραφο της Τεχνικής Υπηρεσίας του Δήμου, σύμφωνα με το οποίο ενημερώθηκε η πολεοδομία, η οποία και ενέκρινε τις σχετικές εργασίες.

3. Μετά το πέρας των εργασιών η πολεοδομία θα πραγματοποιήσει αυτοψία για την άρση της αχρησίας.

4. Με πρωτοβουλία του Δημάρχου συγκαλείται έκτακτο Δημοτικό Συμβούλιο, στο οποίο προσκαλούνται όλοι οι ενδιαφερόμενοι φορείς, την Παρασκευή 23 Μαρτίου 2018 και ώρα 18.00, για συζήτηση, ενημέρωση και επανεκτίμηση της κατάστασης.