Έναρξη Λειτουργίας του  Κοινωνικού Φαρμακείου Βύρωνα
23 Μαρτίου 2018

Έναρξη Λειτουργίας του Κοινωνικού Φαρμακείου Βύρωνα

O Δήμος Βύρωνα, στα πλαίσια άσκησης της κοινωνικής πολιτικής, προχώρησε στη δημιουργία κοινωνικού φαρμακείου με στόχο τη δωρεάν χορήγηση φαρμάκων και  φαρμακευτικού υλικού σε ευπαθείς ομάδες της τοπικής κοινότητας.

Η διαδικασία των αιτήσεων γίνεται καθημερινά από τις 09:00 το πρωί έως τη 13:00 το μεσημέρι στο χώρο του Κοινωνικού Φαρμακείου, επί της οδού Καλλιπόλεως 59.

Η επιλογή των δικαιούχων γίνεται με κοινωνικοοικονομικά κριτήρια.

Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στο τηλ επικοινωνίας: 210 7624403, καθημερινά 09:00 με 13:00.

Μήνυμα του Δημάρχου Βύρωνα με αφορμή την Ημέρα Φιλελληνισμού και Διεθνούς Αλληλεγγύης

19 Απριλίου 2018

Ο Δήμαρχος Βύρωνα, Γρηγόρης Κατωπόδης, στη σημερινή γιορτή για την Ημέρα του Φιλελληνισμού και της Διεθνούς Αλληλεγγύης που έλαβε χώρα - όπως κάθε χρόνο- στην πλατεία του Αγίου Λαζάρου, απηύθυνε σύντομο χαιρετισμό.

ΝΤΑΝΚΑΝ

ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΒΥΡΩΝΑ