Έναρξη Λειτουργίας του  Κοινωνικού Φαρμακείου Βύρωνα
23 Μαρτίου 2018

Έναρξη Λειτουργίας του Κοινωνικού Φαρμακείου Βύρωνα

O Δήμος Βύρωνα, στα πλαίσια άσκησης της κοινωνικής πολιτικής, προχώρησε στη δημιουργία κοινωνικού φαρμακείου με στόχο τη δωρεάν χορήγηση φαρμάκων και  φαρμακευτικού υλικού σε ευπαθείς ομάδες της τοπικής κοινότητας.

Η διαδικασία των αιτήσεων γίνεται καθημερινά από τις 09:00 το πρωί έως τη 13:00 το μεσημέρι στο χώρο του Κοινωνικού Φαρμακείου, επί της οδού Καλλιπόλεως 59.

Η επιλογή των δικαιούχων γίνεται με κοινωνικοοικονομικά κριτήρια.

Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στο τηλ επικοινωνίας: 210 7624403, καθημερινά 09:00 με 13:00.

Παραδόθηκε η Παιδική Χαρά στη Ραιδεστού στους μικρούς φίλους του Δήμου Βύρωνα

20 Ιουλίου 2018

Εγκαίνια με χορούς, τραγούδια και παιχνίδι, πραγματοποιήθηκαν την Πέμπτη 19 Ιουλίου στην Παιδική Χαρά που βρίσκεται επί της οδού Ραιδεστού.

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το πρόγραμμα θαλασσίων λουτρών για τα μέλη των Κ.Α.Π.Η.

Ολοκληρώθηκε για δεύτερη χρονιά το πρόγραμμα θαλασσίων λουτρών στην πλαζ Βουλιαγμένης για τα μέλη των Κ.Α.Π.Η. Πραγματοποιήθηκαν 15 θαλάσσια λουτρά και συμμετείχαν 95 μέλη.

• Image