Διανομή ΤΕΒΑ στον πολυχώρο «Άστρα», στις 29/3
27 Μαρτίου 2018

Διανομή ΤΕΒΑ στον πολυχώρο «Άστρα», στις 29/3

Διανομή τροφίμων του προγράμματος «Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής του Ταμείου Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Απόρους (ΤΕΒΑ/FEAD)»

Ο Δήμος Βύρωνα στο πλαίσιο εφαρμογής του προγράμματος Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής για το ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας Απόρων (FEAD/TEBA), πρόκειται να πραγματοποιήσει νέα διανομή προϊόντων ΤΕΒΑ  (νωπών και ειδών παντοπωλείου).

Ωφελούμενοι του προγράμματος είναι οι δικαιούχοι του Κοινωνικού Εισοδήματος Αλληλεγγύης (ΚΕΑ) που έχουν δηλώσει ότι επιθυμούν να συμμετέχουν και στο ΤΕΒΑ και είναι εγγεγραμμένοι έως 1/03/2018

Οι δικαιούχοι χρειάζεται να έχουν μαζί τους ταυτότητα, την αίτηση ένταξής τους στο πρόγραμμα «Κοινωνικό Εισόδημα Αλληλεγγύης» καθώς και κάποιο επίσημο έγγραφο από το οποίο να προκύπτει ο ΑΜΚΑ.

Σε περίπτωση που ο ωφελούμενος αδυνατεί να προσέλθει τη μέρα διανομής, μπορεί να τα παραλάβει άλλο πρόσωπο εφόσον έχει εξουσιοδότηση με βεβαίωση του γνησίου της υπογραφής.

Εξαιτίας του μεγάλου αριθμού των προϊόντων παρακαλούνται οι δικαιούχοι να έχουν μαζί τους καρότσι λαϊκής ή οποιοδήποτε άλλο τρόπο επιλέξουν για τη μεταφορά των προϊόντων  τους από το σημείο διανομής.

Η διανομή θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 29   Μαρτίου στον Πολυχώρο  «ΑΣΤΡΑ», περιοχή Εργάνης στα Θέατρα Βράχων, από τις  9.00 π.μ. έως τις 15.00. Λόγω της μεγάλης προσέλευσης κόσμου οι δικαιούχοι θα ειδοποιηθούν και ατομικά με γραπτό μήνυμα στο κινητό τους τηλέφωνο για  την ώρα που θα παραλάβουν.

Παρακαλούμε τους δικαιούχους να τηρήσουν την ώρα παραλαβής που θα λάβουν στο μήνυμα για να μην δημιουργηθεί συνωστισμός.
Αν οι ωφελούμενοι δεν προσέλθουν την ημέρα της διανομής τα νωπά προϊόντα θα διανεμηθούν σε δομές συσσιτίων.

Για περισσότερες πληροφορίες  στη Δ/νση Κοινωνικής Πολιτικής & Υγείας Δήμου Βύρωνα (Καλλιπόλεως 59 & Αγ. Σοφίας), τηλ.: 210-76 24 403 / 210-7660202.