Την Κυριακή 29 Απριλίου ο Δήμος Βύρωνα στο «Let’s Do It Greece 2018»
12 Απριλίου 2018

Την Κυριακή 29 Απριλίου ο Δήμος Βύρωνα στο «Let’s Do It Greece 2018»

Η μεγάλη γιορτή του εθελοντισμού έφτασε!

Ο Δήμος Βύρωνα συμμετέχει στην Πανελλήνια Περιβαλλοντική Εκστρατεία που διοργανώνουν οι εθελοντές του «LetsDoItGreece», οι οποίοι συνεργάζονται με φορείς από όλη την Ελλάδα για τον καθαρισμό σε μια συγκεκριμένη ημερομηνία όλης της Χώρας.

Την Κυριακή 29 Απριλίου 2018, ο Δήμος Βύρωνα και το "Let's Do It Greece" δίνουν το "ραντεβού εθελοντισμού" με σύνθημα «Γίνε η αλλαγή που περιμένεις»!!

Ενημέρωσε τους φίλους σου και έλα να καθαρίσουμε την περιοχή του Κουταλά!

Η εθελοντική δράση θα ξεκινήσει στις 11 το πρωί στον Κουταλά (στα γήπεδα)!

Η Δημοτική Αρχή μεριμνά και από τις 10.00 π.μ. λεωφορείο της Δημοτικής Συγκοινωνίας θα μεταφέρει όσους πολίτες ενδιαφέρονται να λάβουν μέρος από τη στάση μπροστά στο Δημαρχείο προς την περιοχή του Κουταλά. Οι διαδρομές θα λαμβάνουν χώρα ανά μισάωρο μέχρι τις 2 το μεσημέρι.

Επισκεφθείτε τη σελίδα των διοργανωτών για να αντλήσετε περισσότερες πληροφορίες:

Ανανεώνουμε το ραντεβού μας για την Κυριακή 29/4/2018.

Σας περιμένουμε!

*τα πνευματικά δικαιώματα του λογότυπου ανήκουν στο «Let’s Do It Greece»

Μήνυμα του Δημάρχου Βύρωνα με αφορμή την Ημέρα Φιλελληνισμού και Διεθνούς Αλληλεγγύης

19 Απριλίου 2018

Ο Δήμαρχος Βύρωνα, Γρηγόρης Κατωπόδης, στη σημερινή γιορτή για την Ημέρα του Φιλελληνισμού και της Διεθνούς Αλληλεγγύης που έλαβε χώρα - όπως κάθε χρόνο- στην πλατεία του Αγίου Λαζάρου, απηύθυνε σύντομο χαιρετισμό.

ΝΤΑΝΚΑΝ

ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΒΥΡΩΝΑ