Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η εκδήλωση με θέμα τη Σκλήρυνση κατά Πλάκας
16 Απριλίου 2018

Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η εκδήλωση με θέμα τη Σκλήρυνση κατά Πλάκας

Πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 15 Απριλίου 2018, στο Δημοτικό Κινηματογράφο “Νέα Ελβετία” η εκδήλωση – ομιλία με θέμα “Σύγχρονες εξελίξεις στην αντιμετώπιση της Σκλήρυνσης Κατά Πλάκας” με ομιλητές τους:

Αναστάσιο Ωρολογά, Πρόεδρο ΕΕΣΚΠ, Καθηγητής Νευρολογίας ΑΠΘ, Δ/ντης  Α’Ν/Κ ΑΧΕΠΑ

Θέμα: “Σύγχρονες εξελίξεις στην αντιμετώπιση της ΣΚΠ”

Κωνσταντίνο Κυπριώτη, Φυσικοθεραπευτή ΜSC εισηγητής σεμιναρίων BOBATH (IBITA) & IMTT.

Σοφία Θεοδώρου, Στρατιωτική Ψυχολόγος (Μεταπτυχιακή φοιτήτρια στο πρόγραμμα ανθρώπινη απόδοση και υγεία), ειδικευόμενη στη ψυχοθεραπεία οικογένειας και ζεύγους.

Θέμα: “Άσκηση και ψυχική ισορροπία Ένας οδηγός θετικής στάσης στην ΣΚΠ».

Γεωργία Τσιρούκη, Κλινική Ψυχολόγο.

Θέμα: “Ψυχολόγος και ΣΚΠ”.

Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν ο Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης Χρήστος Σπυρόπουλος, ο οποίος και απέδωσε σύντομο χαιρετισμό και η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού, Παιδείας & Νέας Γενιάς Λεμονιά Κλωνάρη.

Μήνυμα του Δημάρχου Βύρωνα με αφορμή την Ημέρα Φιλελληνισμού και Διεθνούς Αλληλεγγύης

19 Απριλίου 2018

Ο Δήμαρχος Βύρωνα, Γρηγόρης Κατωπόδης, στη σημερινή γιορτή για την Ημέρα του Φιλελληνισμού και της Διεθνούς Αλληλεγγύης που έλαβε χώρα - όπως κάθε χρόνο- στην πλατεία του Αγίου Λαζάρου, απηύθυνε σύντομο χαιρετισμό.

ΝΤΑΝΚΑΝ

ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΒΥΡΩΝΑ