Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η εκδήλωση με θέμα τη Σκλήρυνση κατά Πλάκας
16 Απριλίου 2018

Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η εκδήλωση με θέμα τη Σκλήρυνση κατά Πλάκας

Πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 15 Απριλίου 2018, στο Δημοτικό Κινηματογράφο “Νέα Ελβετία” η εκδήλωση – ομιλία με θέμα “Σύγχρονες εξελίξεις στην αντιμετώπιση της Σκλήρυνσης Κατά Πλάκας” με ομιλητές τους:

Αναστάσιο Ωρολογά, Πρόεδρο ΕΕΣΚΠ, Καθηγητής Νευρολογίας ΑΠΘ, Δ/ντης  Α’Ν/Κ ΑΧΕΠΑ

Θέμα: “Σύγχρονες εξελίξεις στην αντιμετώπιση της ΣΚΠ”

Κωνσταντίνο Κυπριώτη, Φυσικοθεραπευτή ΜSC εισηγητής σεμιναρίων BOBATH (IBITA) & IMTT.

Σοφία Θεοδώρου, Στρατιωτική Ψυχολόγος (Μεταπτυχιακή φοιτήτρια στο πρόγραμμα ανθρώπινη απόδοση και υγεία), ειδικευόμενη στη ψυχοθεραπεία οικογένειας και ζεύγους.

Θέμα: “Άσκηση και ψυχική ισορροπία Ένας οδηγός θετικής στάσης στην ΣΚΠ».

Γεωργία Τσιρούκη, Κλινική Ψυχολόγο.

Θέμα: “Ψυχολόγος και ΣΚΠ”.

Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν ο Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης Χρήστος Σπυρόπουλος, ο οποίος και απέδωσε σύντομο χαιρετισμό και η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού, Παιδείας & Νέας Γενιάς Λεμονιά Κλωνάρη.

Παραδόθηκε η Παιδική Χαρά στη Ραιδεστού στους μικρούς φίλους του Δήμου Βύρωνα

20 Ιουλίου 2018

Εγκαίνια με χορούς, τραγούδια και παιχνίδι, πραγματοποιήθηκαν την Πέμπτη 19 Ιουλίου στην Παιδική Χαρά που βρίσκεται επί της οδού Ραιδεστού.

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το πρόγραμμα θαλασσίων λουτρών για τα μέλη των Κ.Α.Π.Η.

Ολοκληρώθηκε για δεύτερη χρονιά το πρόγραμμα θαλασσίων λουτρών στην πλαζ Βουλιαγμένης για τα μέλη των Κ.Α.Π.Η. Πραγματοποιήθηκαν 15 θαλάσσια λουτρά και συμμετείχαν 95 μέλη.

• Image