Πρόσκληση σε εκπαιδευτικούς για το Κοινωνικό Φροντιστήριο και τη Διδακτική υποστήριξη μαθητών
18 Μαϊου 2018

Ο Δήμος Βύρωνα προτίθεται να υλοποιήσει για το σχολικό έτος 2018-19 τον πετυχημένο κοινωνικό θεσμό ενισχυτικής διδασκαλίας, με τον τίτλο “Κοινωνικό Φροντιστήριο” (δευτεροβάθμια εκπαίδευση) και τη “Διδακτική υποστήριξη μαθητών” (πρωτοβάθμια εκπαίδευση).

Ενόψει λοιπόν της νέας σχολικής χρονιάς 2018-19, ο Δήμος μας απευθύνει πρόσκληση σε εκπαιδευτικούς (εν ενεργεία ή μη) αλλά και κατόχους πτυχίων ΑΕΙ που επιθυμούν να διδάξουν εθελοντικά στις παραπάνω δράσεις να υποβάλλουν σχετική αίτηση στα γραφεία του Τμήματος Παιδείας του Δήμου μας (Ευαγγ. Σχολής 26 & Β. Ηπείρου, 6ος όροφος).

Υποβολή αιτήσεων:
Δευτέρα έως και Παρασκευή , 10:00 – 15:00.

Απαραίτητα Δικαιολογητικά:
α) Φωτοτυπία πτυχίου,
β) Φωτοτυπία ταυτότητας.

Τηλ. Πληροφοριών: 210 – 76 09 354 , 210 – 76 09 347, 210 - 7609348.

Η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού – Παιδείας
& Νέας Γενιάς