Συμπαράσταση του Δήμου Βύρωνα στον Παλαιστινιακό Λαό
22 Μαϊου 2018

Συμπαράσταση του Δήμου Βύρωνα στον Παλαιστινιακό Λαό

Ο Δήμος Βύρωνα και ο Δήμαρχος Βύρωνα Γρηγόρης Κατωπόδης, εκφράζουν τη συμπαράστασή τους στον αγώνα του Παλαιστινιακού Λαού.

Την Παρασκευή 18 Μαΐου, επισκέφθηκε την Πρεσβεία της Παλαιστίνης ο Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης, Χρήστος Σπυρόπουλος, εκπροσωπώντας τον Δήμαρχο Γρηγόρη Κατωπόδη, με σκοπό να εκφράσει τη συμπαράσταση του Δήμου Βύρωνα και του Δημάρχου στον Παλαιστινιακό Αγώνα.

Στο  Βιβλίο  Συμπαράστασης της Πρεσβείας της  Παλαιστίνης προστέθηκε  το  παρακάτω κείμενο:

«O Δήμος Βύρωνα και ο Δήμαρχος Γρηγόρης Κατωπόδης τιμούμε τους νέους μάρτυρες του Παλαιστινιακού Αντικατοχικού και Απελευθερωτικού Αγώνα. Καταδικάζουμε απερίφραστα το πρόσφατο πολύνεκρο έγκλημα των δυνάμεων του Ισραήλ, ζητώντας ειρήνη και δικαιοσύνη για τον πολύπαθο Παλαιστινιακό Λαό, βιώσιμο κράτος της Παλαιστίνης δίπλα στο Ισραήλ, με πρωτεύουσα την Ανατολική Ιερουσαλήμ.»

*Η φωτογραφία αλιεύθηκε από την ιστοσελίδα: https://commonality.gr