Παραδοσιακό γλέντι με το συγκρότημα Δαλιάνη διοργανώνει ο Δήμος Βύρωνα
10 Ιουλίου 2018

Παραδοσιακό γλέντι με το συγκρότημα Δαλιάνη διοργανώνει ο Δήμος Βύρωνα

O Δήμος Βύρωνα και το Τμήμα Πολιτισμού σας καλεί την Κυριακή 15 Ιουλίου 2018 στην πλατεία Γ. Κολλημένου (πρώην Τσιρακοπούλου) στις 8.30 μ.μ σε ένα παραδοσιακό γλέντι με το συγκρότημα Δαλιάνη - Δ. Ρουμελιώτη.

Ο δεξιοτέχνης του κλαρίνου Γιώργης  Δαλιάνης, τα παιδιά του  Χρήστος, Σταυρούλα και Νικόλας, άξιοι συνεχιστές του έργου του καθώς επίσης και οι συνεργάτες του, υπόσχονται μια αξέχαστη βραδιά με τραγούδια και χορούς από όλη την Ελλάδα και την πλούσια παράδοσή μας.

Την εκδήλωση θα ανοίξει η χορωδία ΚΑΠΗ του Δήμου μας υπό τη διεύθυνση της Παναγιώτας Σανγβινάτσου που θα αποδώσει διασκευασμένα δημοτικά τραγούδια για τρίφωνη χορωδία.

Σας περιμένουμε όλους να  διασκεδάσουμε, να τραγουδήσουμε  και να  χορέψουμε.

Παραδόθηκε η Παιδική Χαρά στη Ραιδεστού στους μικρούς φίλους του Δήμου Βύρωνα

20 Ιουλίου 2018

Εγκαίνια με χορούς, τραγούδια και παιχνίδι, πραγματοποιήθηκαν την Πέμπτη 19 Ιουλίου στην Παιδική Χαρά που βρίσκεται επί της οδού Ραιδεστού.

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το πρόγραμμα θαλασσίων λουτρών για τα μέλη των Κ.Α.Π.Η.

Ολοκληρώθηκε για δεύτερη χρονιά το πρόγραμμα θαλασσίων λουτρών στην πλαζ Βουλιαγμένης για τα μέλη των Κ.Α.Π.Η. Πραγματοποιήθηκαν 15 θαλάσσια λουτρά και συμμετείχαν 95 μέλη.

• Image