10 Ιουλίου 2018

"Ομάδα Συμβουλευτικής Ανέργων" από το Κέντρο Κοινότητας

Στο πλαίσιο των δράσεων για τη καταπολέμηση της ανεργίας, ανακοινώνεται η έναρξη του προγράμματος ΄΄Ομάδα Συμβουλευτικής Ανέργων΄΄,από το Κέντρο Κοινότητας Δήμου Βύρωνα.

Στόχοι του Προγράμματος είναι η ενημέρωση, η δικτύωση με σχετικούς με την ανεργία φορείς, η κοινωνικοποίηση, η ανάπτυξη προσωπικών και αυτόνομων στρατηγικών, η διαχείριση ψυχοκοινωνικών δυσκολιών και των αρνητικών επιπτώσεων της ανεργίας.
Τα κριτήρια συμμετοχής είναι:
- Ηλικία 40-55 ετών
- Χρόνος ανεργίας τουλάχιστον ένα έτος
- Επαρκής γνώση/κατανόηση της ελληνικής γλώσσας
-Συνέπεια και συμμετοχή στις ομάδες εργασίας( 1 ώρα την εβδομάδα).

Η εκδήλωση ενδιαφέροντος συμμετοχής στο Πρόγραμμα γίνεται με την υποβολή αίτησης στο Κέντρο Κοινότητας από 10-7-2018 έως 20-7-2018.
Περισσότερες πληροφορίες δίνονται καθημερινά 10:00 πμ-14:00 μμ, στα γραφεία μας  στην οδό Καλλιπόλεως 59 και Αγίας Σοφίας.

Παραδόθηκε η Παιδική Χαρά στη Ραιδεστού στους μικρούς φίλους του Δήμου Βύρωνα

20 Ιουλίου 2018

Εγκαίνια με χορούς, τραγούδια και παιχνίδι, πραγματοποιήθηκαν την Πέμπτη 19 Ιουλίου στην Παιδική Χαρά που βρίσκεται επί της οδού Ραιδεστού.

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το πρόγραμμα θαλασσίων λουτρών για τα μέλη των Κ.Α.Π.Η.

Ολοκληρώθηκε για δεύτερη χρονιά το πρόγραμμα θαλασσίων λουτρών στην πλαζ Βουλιαγμένης για τα μέλη των Κ.Α.Π.Η. Πραγματοποιήθηκαν 15 θαλάσσια λουτρά και συμμετείχαν 95 μέλη.

• Image