Δήμαρχος Βύρωνα: “Οι εργασίες στους αθλητικούς χώρους αποτελούν προσφορά στη νεολαία μας”
10 Ιουλίου 2018

Οι εργασίες στους αθλητικούς χώρους του δήμου μας συνεχίζονται με αμείωτους ρυθμούς.

Η αρχή έγινε από την Εργάνη και την ανακατασκευή των τριών (3) γηπέδων μίνι ποδοσφαίρου και η συνέχεια με την ανακατασκευή των γηπέδων του 2ου Αθλητικού Κέντρου.

Ο Δήμαρχος Βύρωνα Γρηγόρης Κατωπόδης δήλωσε για τις εργασίες:

«Ξεκίνησαν οι εργασίες ανακατασκευής των τεσσάρων ανοικτών γηπέδων χάντμπολ – μπάσκετ – βόλεϊ του 2ου αθλητικού κέντρου, δίπλα στο κλειστό στην οδό Αρχιεπισκόπου Χρυσοστόμου. Το έργο χρηματοδοτείται με 260.000€ από τη Γ.Γ.Α και μαζί με την ανακατασκευή των τριών γηπέδων ποδοσφαίρου 5χ5 στην  Εργάνη αποτελούν προσφορά στη νεολαία μας

Παραδόθηκε η Παιδική Χαρά στη Ραιδεστού στους μικρούς φίλους του Δήμου Βύρωνα

20 Ιουλίου 2018

Εγκαίνια με χορούς, τραγούδια και παιχνίδι, πραγματοποιήθηκαν την Πέμπτη 19 Ιουλίου στην Παιδική Χαρά που βρίσκεται επί της οδού Ραιδεστού.

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το πρόγραμμα θαλασσίων λουτρών για τα μέλη των Κ.Α.Π.Η.

Ολοκληρώθηκε για δεύτερη χρονιά το πρόγραμμα θαλασσίων λουτρών στην πλαζ Βουλιαγμένης για τα μέλη των Κ.Α.Π.Η. Πραγματοποιήθηκαν 15 θαλάσσια λουτρά και συμμετείχαν 95 μέλη.

• Image