ΔΙΑΝΟΜΗ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ «ΕΠΙΣΙΤΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ ΤΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΡΟΥΣ (ΤΕΒΑ/FEAD)»
12 Ιουλίου 2018

Ο Δήμος Βύρωνα στο πλαίσιο εφαρμογής του προγράμματος Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής για το ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας Απόρων (FEAD/TEBA), πραγματοποίησε την Τετάρτη 11 Ιουλίου διανομή προϊόντων ΤΕΒΑ.

Η διανομή έγινε αποκλειστικά σε 5μελείς έως 8μελεις οικογένειες και αφορούσε αδιάθετα είδη παντοπωλείου καθώς και μεγάλη ποσότητα γάλακτος εβαπορέ. Οι δικαιούχοι ειδοποιήθηκαν τηλεφωνικά και η διαδικασία εξελίχθηκε ομαλά χωρίς να ταλαιπωρηθούν οι εξυπηρετούμενοι.

Η διανομή πραγματοποιήθηκε στον Πολυχώρο  «ΑΣΤΡΑ», περιοχή Εργάνης στα Θέατρα Βράχων.

Παραδόθηκε η Παιδική Χαρά στη Ραιδεστού στους μικρούς φίλους του Δήμου Βύρωνα

20 Ιουλίου 2018

Εγκαίνια με χορούς, τραγούδια και παιχνίδι, πραγματοποιήθηκαν την Πέμπτη 19 Ιουλίου στην Παιδική Χαρά που βρίσκεται επί της οδού Ραιδεστού.

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το πρόγραμμα θαλασσίων λουτρών για τα μέλη των Κ.Α.Π.Η.

Ολοκληρώθηκε για δεύτερη χρονιά το πρόγραμμα θαλασσίων λουτρών στην πλαζ Βουλιαγμένης για τα μέλη των Κ.Α.Π.Η. Πραγματοποιήθηκαν 15 θαλάσσια λουτρά και συμμετείχαν 95 μέλη.

• Image