ΔΙΑΝΟΜΗ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ «ΕΠΙΣΙΤΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ ΤΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΡΟΥΣ (ΤΕΒΑ/FEAD)»
12 Ιουλίου 2018

Ο Δήμος Βύρωνα στο πλαίσιο εφαρμογής του προγράμματος Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής για το ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας Απόρων (FEAD/TEBA), πραγματοποίησε την Τετάρτη 11 Ιουλίου διανομή προϊόντων ΤΕΒΑ.

Η διανομή έγινε αποκλειστικά σε 5μελείς έως 8μελεις οικογένειες και αφορούσε αδιάθετα είδη παντοπωλείου καθώς και μεγάλη ποσότητα γάλακτος εβαπορέ. Οι δικαιούχοι ειδοποιήθηκαν τηλεφωνικά και η διαδικασία εξελίχθηκε ομαλά χωρίς να ταλαιπωρηθούν οι εξυπηρετούμενοι.

Η διανομή πραγματοποιήθηκε στον Πολυχώρο  «ΑΣΤΡΑ», περιοχή Εργάνης στα Θέατρα Βράχων.