Χορωδία ΚΑΠΗ, συμμετοχή σε Παραδοσιακή Εκδήλωση στην Πλατεία Τσιρακοπούλου
27 Ιουλίου 2018

Χορωδία ΚΑΠΗ, συμμετοχή σε Παραδοσιακή Εκδήλωση στην Πλατεία Τσιρακοπούλου

Η Χορωδία Κ.Α.Π.Η Δήμου Βύρωνα υπό την διεύθυνση της Παναγιώτας Σανγβινάτσου συμμετείχε και άνοιξε το πρόγραμμα της παραδοσιακής εκδήλωσης-συναυλίας του Δήμου Βύρωνα ,όπου πραγματοποιήθηκε στην περιοχή της Μεταμόρφωσης Βύρωνα στην  Πλατεία Τσιρακοπούλου στις 15/7/18 .

Η χορωδία τραγούδησε παραδοσιακά επεξεργασμένα τρίφωνα δημοτικά τραγούδια και στην συνέχεια το μουσικό συγκρότημα του Γιώργου Δαλιάνη ολοκλήρωσε το κέφι της βραδιάς, με παραδοσιακή μουσική και τραγούδια,για να χορέψει ο κόσμος.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο εργοθεραπευτής του Κ.Α.Π.Η και υπεύθυνος για την χορωδία κύριος Γιώργος Κουτεντάκης,ο πρόεδρος της Ενωσης  Ηπειρωτών Βύρωνα ,το μέλος του Δ.Σ.και καθηγητής βυζαντινής και παραδοσιακής μουσικής κύριος Γιώργος Ντόβολος,η αντιδήμαρχος πολιτισμού παιδείας και νέας γενιάς κυρία Λεμονιά Κλωνάρη και  δήμαρχος Βύρωνα Γρηγόρης Κατωπόδης ,όπου προλόγισε και την εκδήλωση.

• Image