Ενημέρωση από την Πρόεδρο του Διαδημοτικού Δικτύου Δήμων Βύρωνα & Δάφνης-Υμηττού Ελένη Βασιλοπούλου
19 Σεπτεμβρίου 2018

Το Διαδημοτικό Δίκτυο Πολιτισμού Δήμων Βύρωνα & Δάφνης-Υμηττού έχει την έδρα του στο κτίριο του πάρκινγκ δίπλα στο παλιό δημαρχείο του Βύρωνα, Ευαγγελικής Σχολής 26.

Στο χώρο αυτό η εταιρεία «Ticket365» διαθέτει κάποιες ώρες υπάλληλο η οποία και διαθέτει εισιτήρια σε δημότες κυρίως, τους οποίους εξυπηρετεί η άμεση αγορά. Ο μεγαλύτερος όγκος των συναλλαγών που αφορά την πώληση των εισιτηρίων γίνεται πια ηλεκτρονικά.

Ο Δήμος Βύρωνα και το Δ.Σ. του Δικτύου, δεν έχουν καμία απολύτως σχέση με το ταμείο της εταιρείας και βέβαια καμία ευθύνη για την κλοπή που καταγγέλθηκε στην αστυνομία, η οποία είναι και η αρμόδια για την έρευνα!

Το Δίκτυο ορίζει με συμβόλαιο με τον εκάστοτε παραγωγό των εκδηλώσεων, το ποσοστό επί των εισιτηρίων που εισπράττει ή το ενοίκιο για τη χρήση του χώρου. Όλες οι συναλλαγές του Δικτύου λαμβάνουν χώρα μέσω Τραπέζης.

Ευχαριστούμε για άλλη μία φορά για την αγάπη και το ενδιαφέρον που περιβάλλει το κοινό το Φεστιβάλ "Στη Σκιά Των Βράχων"!

Ελένη Βασιλοπούλου

Πρόεδρος του Διαδημοτικού Δικτύου Δήμων Βύρωνα & Δάφνης–Υμηττού