ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΔΗΜΟΤΩΝ
28 Σεπτεμβρίου 2018

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΔΗΜΟΤΩΝ

Στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Αθλητισμού "Be Active Hellas 2018" και με την αιγίδα του Δήμου Βύρωνα, ο Αθηναϊκός ΑΣ Βύρωνα σε συνεργασία με τη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού του Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού, διοργανώνει αγώνες "Street Handball" με την ονομασία "Παιχνίδι για το Παιδί", την Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2018, επί της οδού Καραολή & Δημητρίου (από την Φλέμινγκ έως την Φορμίωνος, μόνο για το ρεύμα ανόδου), εμπρός από το Δημαρχείο του Δήμου Βύρωνα, με ώρα έναρξης 11:00΄ και λήξης 13:30΄.

Προκειμένου να διευκολυνθούν οι συμμετέχοντες θα τροποποιηθούν οι διαδρομές των λεωφ. γραμμών 203, 204, 212 από τη οδό Ολύμπου. Η παραπάνω ενέργεια αφορά τη διέλευση των λεωφορειακών γραμμών στην άνοδο της Καραολή και Δημητρίου ενώ η κάθοδος θα διεξάγεται κανονικά.

Πιο συγκεκριμένα:

α) Λεωφορειακή γραμμή 203
Διαδρομή από Ακαδημίας προς Καρέα
Από Ν. Ελβετίας, δεξιά Καραολή & Δημητρίου, Ταταούλων, αριστερά Επταλόφου, δεξιά Μαγνησίας, δεξιά Τμώλου, δεξιά Λεωφ. Αγ. Ιωάννου Καρέα, συνέχεια κανονικά.

β) Λεωφορειακή γραμμή 204
Διαδρομή από Ακαδημίας προς Στρ. Σακέτα
Από Ριζάρη, αριστερά Βασ. Γεωργίου Β’, δεξιά Φορμίωνος, αριστερά Καραολή & Δημητρίου, συνέχεια κανονικά

γ) Λεωφορειακή γραμμή 212
Διαδρομή από αφετηρία 212
Οι παραπάνω λεωφ. γραμμές στο τροποποιημένο τμήμα διαδρομής θα κάνουν στάσεις στις υπάρχουσες της νέας διαδρομής.

• Image