Προγράμματα Νoεμβρίου Κ.Α.Π.Η. 2018

ΚΑΠΗ ΑΓ. ΤΡΙΑΔΑΣ

Τηλ. 2107652588

ΤΡΙΤΗ 20/11/2018
Μέτρηση σακχάρου. Ώρα 8.30. Εγγραφές στην Επισκέπτρια Υγείας.

ΠΕΜΠΤΗ 22/11/2018
Αναχώρηση:  9.00 π.μ.
Εγγραφές: Πέμπτη15/11/2018. Στις 8:30 μοιράζονται αριθμοί προτεραιότητας και στις 9:00 αρχίζουν οι εγγραφές. Ελάχιστος αριθμός μελών για το κάθε πούλμαν τα 40 άτομα. Κάθε μέλος έχει δικαίωμα να γράψει τον εαυτόν του και άλλα δύο άτομα
ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ, Η ΚΑΡΤΑ ΜΕΛΟΥΣ ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΟ 2018
Η συμμετοχή σας στο πρόγραμμα θα είναι δωρεάν και θα καλυφτεί από τον προυπολογισμό του δήμου.

ΠΕΜΠΤΗ 29/11/2018
Εκπαιδευτική περιήγηση στην έκθεση του Βυζαντινού και Χριστιανικού Μουσείου για μια ευχάριστη και ουσιαστική μουσειακή εμπειρία . Τιμή εισόδου 4 ευρώ το άτομο. Ώρα αναχώρησης10.30. Δηλώσεις συμμετοχής μέχρι Παρασκευή 23 Νοεμβρίου. Μέγιστοςαριθμός συμμετεχόντων 40 άτομα. Μετά την περιήγηση στο μουσείο όσοι θέλουν μπορούν να επισκεφθούν και την ψηφιακή έκθεση << Ο Πανάγιος Τάφος: Το μνημείο και το έργο >>.Τιμή εισόδου για τον Πανάγιο Τάφο 5 ευρώ. Ισχύει η κάρτα πολιτισμού.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

1.Την Τετάρτη 28/11/2018 και ώρα 20.00 στο Δημοτικό Κινηματογράφο << Νέας Ελβετίας >> μπορείτε να παρακολουθείσετε τη θεατρική πράσταση των Αποφοίτων << 92 ARTSCHOOL >> με τίτλο << Ώρα να φεύγω >> του ¶κη Κουμπή. Είσοδος ελεύθερη.Παρακαλούμε για την προσφορά σας σε τρόφιμα για τις δομές του Κοινωνικού Συσσιτίου και του Κοινωνικού Παντοπωλείου.

2. Κάθε πρώτη Παρασκευή του μήνα στο πάρκο << Καραολή και Δημητρίου ( πλησίον πλ. Πατ. Γερμανού ) η κοινωνική κουζίνα << Ο λλος νθρωπος >> θα μαγειρεύει για όλους. Ώρα 12.00. Παρακαλούμε για την προσφορά σας σε τρόφιμα για τις δομές του Κοινωνικού Συσσιτίου και του Κοινωνικού Παντοπωλείου.

3. Οι Δομές Κοινωνικό Παντοπωλείο και Παροχή Συσσιτίου του Δήμου Βύρωνα με αφορμή την παγκόσμια ημέρα ζυμαρικών συγκεντρώνουν είδη ζυμαρικών από τη δική σας κοινωνική προσφορά προκειμένου να καλύψουν άμεσα ανάγκες νοικοκυριών που βρίσκονται σε λιγότερο ευνοϊκή θέση.
Η συλλογή ζυμαρικών θα πραγματοποιηθεί έως και 2/11/2018 και ώρες 10:00πμ -15:00μμ στο χώρο της υπηρεσίας , Ιθώμης 6 (Αγορά Βύρωνα).

ΟΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΤΟΥ Κ.Α.Π.Η.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΚΑΠΗ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ
Τηλ. 2107624403

ΤΡΙΤΗ 13/11/2018
Συζήτηση με τον Δήμαρχο και τον Αντιδήμαρχο Κοινωνικής Πολιτικής και Υγείας σε θέματα που σας απασχολούν σε σχέση με τη λειτουργία του Κ.Α.Π.Η. και του Δήμου. Ώρα 10:00

ΠΕΜΠΤΗ 15/11/2018
Εκπαιδευτική περιήγηση στην έκθεση του Βυζαντινού και Χριστιανικού Μουσείου για μια ευχάριστη και ουσιαστική μουσειακή εμπειρία . Τιμή εισόδου 4 ευρώ το άτομο. Ώρα αναχώρησης10.00 από το Λίντλ. Δηλώσεις συμμετοχής μέχρι Δευτέρα 12 Νοεμβρίου.
Μέγιστος αριθμός συμμετοχής 20 άτομα. Ισχύει η κάρτα πολιτισμού.

ΔΕΥΤΕΡΑ 19/11/2018
Μέτρηση σακχάρου. Ώρα 8.30.

ΤΡΙΤΗ20/11/2018
Πρωινός περίπατος στην Χαλκίδα.
Αναχώρηση: 9.00 π.μ. από το Κ.Α.Π.Η.
Εγγραφές: Tετάρτη 14/11/2018. Στις 8:30 μοιράζονται αριθμοί προτεραιότητας και στις 9:00 αρχίζουν οι εγγραφές. Ελάχιστος αριθμός μελών για το κάθε πούλμαν τα 40 άτομα. Κάθε μέλος έχει δικαίωμα να γράψει τον εαυτόν του και άλλα δύο άτομα
ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ, Η ΚΑΡΤΑ ΜΕΛΟΥΣ ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΟ 2018. Η συμμετοχή σας στο πρόγραμμα είναι δωρεάν και θα καλυφτεί από τον προυπολογισμό του δήμου.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

1.Την Τετάρτη 28/11/2018 και ώρα 20.00 στο Δημοτικό Κινηματογράφο << Νέας Ελβετίας >> μπορείτε να παρακολουθείσετε τη θεατρική πράσταση των Αποφοίτων << 92 ARTSCHOOL >> με τίτλο << Ώρα να φεύγω >> του ¶κη Κουμπή.Είσοδος ελεύθερη. Παρακαλούμε για την προσφορά σας σε τρόφιμα για τις δομές του Κοινωνικού Συσσιτίου και του Κοινωνικού Παντοπωλείου.

2. Κάθε πρώτη Παρασκευή του μήνα στο πάρκο << Καραολή και Δημητρίου ( πλησίον πλ. Πατ. Γερμανού ) η κοινωνική κουζίνα << Ο λλος νθρωπος >> θα μαγειρεύει για όλους. Ώρα 12.00. Παρακαλούμε για την προσφορά σας σε τρόφιμα για τις δομές του Κοινωνικού συσσιτίου και του Κοινωνικού Παντοπωλείου.

Η συλλογή ζυμαρικών θα πραγματοποιηθεί έως και 2/11/2018 και ώρες 10:00πμ -15:00μμ στο χώρο της υπηρεσίας, Ιθώμης 6, (Αγορά Βύρωνα).

ΚΑΠΗ ΚΑΡΕΑ
ΤΗΛ. 2107641702

ΤΡΙΤΗ 13/11/2018
Μέτρηση σακχάρου. Ώρα 8.30.

ΠΕΜΠΤΗ 15/11/2018
Εκπαιδευτική περιήγηση στην έκθεση του Βυζαντινού και Χριστιανικού Μουσείου για μια ευχάριστη και ουσιαστική μουσειακή εμπειρία . Τιμή εισόδου 4 ευρώ το άτομο. Ώρα αναχώρησης 9.45 από το Κ.Α.Π.Η. Δηλώσεις συμμετοχής μέχρι Δευτέρα 12 Νοεμβρίου.
Μέγιστος αριθμός συμμετεχόντων 20 άτομα. Ισχύει η κάρτα πολιτισμού.

ΤΡΙΤΗ20/11/2018
Αναχώρηση:  9.00 π.μ.
ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ, Η ΚΑΡΤΑ ΜΕΛΟΥΣ ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΟ 2018.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

1.Την Τετάρτη 28/11/2018 και ώρα 20.00 στο Δημοτικό Κινηματογράφο << Νέας Ελβετίας >> μπορείτε να παρακολουθείσετε τη θεατρική πράσταση των Αποφοίτων << 92 ARTSCHOOL >> με τίτλο << Ώρα να φεύγω >> του ¶κη Κουμπή. Είσοδοςελεύθερη.Παρακαλούμε για την προσφορά σας σε τρόφιμα για τις δομές του κοινωνικού συσσιτίου και του κοινωνικού παντοπωλείου.

2. Κάθε πρώτη Παρασκευή του μήνα στο πάρκο << Καραολή και Δημητρίου ( πλησίον πλ. Πατ. Γερμανού ) η κοινωνική κουζίνα << Ολλος νθρωπος >> θα μαγειρεύει για όλους. Ώρα 12.00. Παρακαλούμε για την προσφορά σας σε τρόφιμα για τις δομές του Κοινωνικού Συσσιτίου και του Κοινωνικού Παντοπωλείου.

• Image