Θεατρική Παράσταση με σκοπό τη Συγκέντρωση Τροφίμων για τις Δομές Παροχής Βασικών Αγαθών Δήμου Βύρωνα την Τετάρτη 28 Νοεμβρίου
7 Νοεμβρίου 2018

Τετάρτη 28 Νοεμβρίου,  ώρα: 20.00

Δημοτικός Κινηματογράφος “Νέα Ελβετία” (Νέας Ελβετίας 34 & Σεβαστείας)

Θεατρική Παράσταση με τίτλο “ Ώρα να φεύγω”

Συγγραφή - Επιμέλεια – Σκηνοθεσία : Άκη Κουμπή

Θεατρική Ομάδα αποφοίτων 92artschool

Παίζουν: Κωνσταντίνα Βάρδα, Λευτέρης Καλανδράνης, Χριστίνα Μούζη, Ανδριάνα Σταυριδοπούλου

Επιμέλεια ήχου & φωτισμού: Βασίλης Ντόντος και Γεωργούλας Πάρης.

Είσοδος: Έναντι εισιτηρίου παρακαλούμε για την προσφορά σας σε τρόφιμα

Στο πλαίσιο της κοινωνικής πολιτικής, οι Δομές “Κοινωνικό Παντοπωλείο & Παροχή Συσσιτίου” σε συνεργασία με τη θεατρική ομάδα “92artschool” σας προσκαλούν στην παράσταση “Ώρα να φεύγω”.

Μια αδιέξοδη περιπέτεια στην οποία πρωταγωνιστικό ρόλο έχει ο φόβος των ανθρώπων να αντικρίσουν την πραγματικότητα, “σπάζοντας τα δεσμά” με το αρρωστημένο παρελθόν. Εμπνευσμένο από αληθινό γεγονός.

Η θεατρική ομάδα αποτελείται από σχετικά νέους ηθοποιούς στο χώρο του θεάτρου οι οποίοι ευαισθητοποιημένοι σε θέματα κοινωνικής προσφοράς, ανεβάζουν αφιλοκερδώς τη θεατρική παράσταση.

Με αφορμή αυτή τη δράση συγκεντρώνουμε τρόφιμα μακράς διαρκείας για την ενίσχυση των κοινωνικών δομών.

Όλα τα προϊόντα που θα συγκεντρωθούν από τη δική σας κοινωνική προσφορά, θα διανεμηθούν σε νοικοκυριά επαπειλούμενα ή βρισκόμενα σε κατάσταση φτώχειας και αδυναμίας.

Πληροφορίες επικοινωνίας:

Κοινωνικές Υπηρεσίες Δομών Παροχής Βασικών Αγαθών: Κοιν. Παντοπωλείο – Παροχή Συσσιτίου

Διεύθυνση: Ιθώμης 6,  (αγορά Βύρωνα)

Τηλέφωνο: 2107653054

Email: koin.sissitio@dimosbyrona.gr, koin.pant@dimosbyrona.gr