Ολοκληρώθηκαν οι Παιδικές Χαρές στο Ντάνκαν και στα Αγαλματάκια
8 Νοεμβρίου 2018

Ολοκληρώθηκαν οι Παιδικές Χαρές στο Ντάνκαν και στα Αγαλματάκια

Αποπερατώθηκαν και παραδόθηκαν για χρήση δύο ακόμη παιδικές χαρές στον Βύρωνα. Πρόκειται για την παιδική χαρά πλησίον του Ντάνκαν, στον Άγιο Αρτέμη και την αντίστοιχη στην πλατεία Βαρουτίδη (“Αγαλματάκια”).

Έως τώρα έχουν ανακατασκευαστεί επτά Παιδικές Χαρές: Ιγνατίου Άρτης, Άλσος Καραολή, Κισσού στον Καρέα, Πάρκο Κουγιά στον Καρέα, Ραιδεστού, Ντάνκαν, Αγαλματάκια

Ήδη ανακατασκευάζεται η Παιδική Χαρά Νέας Ελβετίας και ακολουθούν άλλες πέντε (Αγία Τριάδα, Ανάληψη, Πλατεία Τσιρακοπούλου, Αλαμάνας & Αθανασίου Διάκου στη Φρυγία,, Πλατεία Νικολαΐδη στον Καρέα).

Ταυτόχρονα η διοίκηση του Δήμου εξασφάλισε την ανακατασκευή και άλλων μικρότερων Παιδικών Χαρών με χρηματοδότηση από το πρόγραμμα “ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ” του Υπουργείου Εσωτερικών.