Παρουσίαση Βιβλίου από τον Δήμο Βύρωνα, τα βιβλιοπωλεία ΒΙΒΛΙΟΦΩΝΟ και τις εκδόσεις ΚΕΔΡΟΣ την Τετάρτη 5/12, στις 7 μ.μ.
27 Νοεμβρίου 2018

Ο Δήμος Βύρωνα, τα βιβλιοπωλεία ΒΙΒΛΙΟΦΩΝΟ και οι εκδόσεις ΚΕΔΡΟΣ, σας προσκαλούν στην παρουσίαση του βιβλίου του Γιώργου Μπουγελέκα «Ο ΕΓΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΑΝΝΑΣ», την Τετάρτη 5 Δεκεμβρίου 2018 στις 7.00 μ.μ. στην αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου μας,

Πρόκειται για ένα μυθιστόρημα στο οποίο το χθες συνδέεται με το σήμερα, καθώς στα χρόνια της κρίσης επιστρέφει ο εφιάλτης του νεοναζισμού.

Με οδηγό τις αναμνήσεις της, η ηρωίδα του βιβλίου ξετυλίγει πτυχές της ιστορίας των Εβραίων της Αθήνας στη διάρκεια της Κατοχής.

Για το βιβλίο θα μιλήσουν: ο βουλευτής Β’ Αθήνας και τ. Υπουργός Γιάννης Μπαλάφας και ο συγγραφέας Αντώνης Γιαννακός.

Τη συζήτηση θα συντονίσει η δημοσιογράφος Ντίνα Μπατζιά.

Αποσπάσματα θα διαβάσει η ηθοποιός Όλγα Αθανίτη.

Την εκδήλωση θα πλαισιώσει μουσικά ο Δημήτρης Κωσταβασίλης.

ΕΓΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΑΝΝΑΣ
Τετάρτη 5 Δεκεμβρίου 2018 στις 7 μ.μ.
Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου
Καραολή και Δημητρίου 36-44, Βύρωνας