Κάλεσμα σε δράση κοινωνικής προσφοράς “Δωρεάν Διανομή Γευμάτων προς όλους”
29 Νοεμβρίου 2018

Κάλεσμα σε δράση κοινωνικής προσφοράς “Δωρεάν Διανομή Γευμάτων προς όλους”

Μετά την επιτυχία που είχε η δράση “Δωρεάν Διανομή Γευμάτων προς όλους” της Δομής «Παροχής Συσσιτίου» του Δήμου Βύρωνα σε συνεργασία με την κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» που παρασκευάζει και προσφέρει αφιλοκερδώς τα γεύματα που διανέμονται, έχει καθιερωθεί η πραγματοποίηση της εν λόγω δράσης κάθε πρώτη Παρασκευή του μήνα.

Η επόμενη προγραμματισμένη μας συνάντηση είναι στις 07/12/2018, ημέρα Παρασκευή και ώρα 12:00 π.μ., στο πάρκο “Καραολή και Δημητρίου” (πλησίον Παλαιών Πατρών Γερμανού) όπου σας προσκαλούμε να μαγειρέψουμε και να γευματίσουμε όλοι μαζί. Στόχος μας είναι να αφυπνιστούν συνειδήσεις αλληλεγγύης και κοινωνικής προσφοράς απέναντι σε συνανθρώπους μας που βρίσκονται σε λιγότερο ευνοϊκή θέση.

Οι κάτοικοι της περιοχής την ημέρα αυτή, αλλά και κάθε πρώτη Παρασκευή του μήνα, θα έχουν τη δυνατότητα να ενημερωθούν και να αποκομίσουν τη γνώση και την εμπειρία με ποιους τρόπους μπορούν να βοηθήσουν και να στηρίξουν το έργο μας που αφορά όλους μας.

Ελάτε όλοι μαζί να απολαύσουμε γεύματα αγάπης και να μοιραστούμε την χαρά της προσφοράς και της αλληλεγγύης!!!

Όσοι επιθυμούν, ως ένδειξη αγάπης για τον συνάνθρωπο, μπορούν να προσφέρουν τρόφιμα με σκοπό την ενίσχυση των Κοινωνικών Δομών του Κοινωνικού Παντοπωλείου και Παροχής Συσσιτίου του Δήμου μας.

Πληροφορίες Επικοινωνίας:

Δ/νση: Ιθώμης 6, Βύρωνα (Κοινωνικές Υπηρεσίες Δομών Παροχής Βασικών Αγαθών: Κοιν. Παντοπωλείο-Παροχή Συσσιτίου)

Τηλέφωνο: 210-7653054

Email: koin.sissitio@dimosbyrona.gr