ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΡΑΤΕΥΣΙΜΩΝ ΣΤΙΣ Σ.Υ.
3 Δεκεμβρίου 2018

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΡΑΤΕΥΣΙΜΩΝ ΣΤΙΣ Σ.Υ.

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                     Βύρωνας,   3-12-2018

ΝΟΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ                                                                                                     Αρ.Πρωτ.:  28706
ΔΗΜΟΣ ΒΥΡΩΝΑ
Δ/ΝΣΗ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ &
ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΟΛΙΤΩΝ
ΤΜΗΜΑ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ  ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ
ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΗΤΡΩΟΥ ΑΡΡΕΝΩΝ
ΤΑΧ. Δ/ΝΣΗ :ΚΑΡΑΟΛΗ & ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 36-44
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ :  ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ
ΤΗΛ.:213 2008 612-3
FAX :213 2008 615
ΤΗΛ. ΚΕΝΤΡΟ: 213 2008 600
E-MAIL: papageorgiou@dimosbyrona.gr

ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ

ΓΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΔΕΛΤΙΟΥ ΑΠΟΓΡΑΦΗΣ ΣΤΡΑΤΕΥΣΙΜΩΝ

Ο Δήμαρχος  Βύρωνα κάνει γνωστό ότι  οι  άρρενες γεννηθέντες το έτος 2001(ανήκοντες στην κλάση 2022) υποχρεούνται να καταθέσουν  Δελτίο Απογραφής Στρατευσίμου στις κατά τόπους αρμόδιες Στρατολογικές Υπηρεσίες στις ημερομηνίες που προβλέπονται (ανάλογα με τον Δήμο εγγραφής τους στα Μητρώα Αρρένων)   ή  στα Κέντρα Εξυπηρέτησης Πολιτών (ΚΕΠ)  από 2 Ιανουαρίου 2019 έως και 1 Απριλίου 2019 ανεξαρτήτως του Δήμου εγγραφής τους στα Μητρώα Αρρένων.

Επισημαίνουμε ότι χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή για την εμπρόθεσμη κατάθεση  του ανωτέρου Δελτίου προς αποφυγή των ανάλογων κυρώσεων που  προβλέπονται.

Για λεπτομέρειες και περαιτέρω οδηγίες μπορούν οι ενδιαφερόμενοι να απευθύνονται στο αρμόδιο γραφείο στρατολογίας του Δήμου ή στα  ΚΕΠ   καθώς και στο site της Στρατολογίας στη διεύθυνση : www.stratologia.gr ή  στο site του Δήμου μας στη διεύθυνση : www.dimosbyrona.gr όπου έχει αναρτηθεί η σχετική ανακοίνωση της Στρατολογικής Υπηρεσίας Αττικής που είναι αρμόδια για τον Δήμο Βύρωνα.

Ο Δήμαρχος Βύρωνα

Κατωπόδης Γρηγόριος