Οι Δομές Παροχής Βασικών Αγαθών με την υποστήριξη του Φορέα
7 Δεκεμβρίου 2018

Οι Δομές Παροχής Βασικών Αγαθών με την υποστήριξη του Φορέα "ΔΕΣΜΟΣ" πραγματοποιούν Χριστουγεννιάτικο Ανταλλακτικό Παζάρι "Βιβλίων με Τρόφιμα μακράς διαρκείας"

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Αγάπης στις 14-12-2018, οι Δομές Παροχής Βασικών Αγαθών «Κοινωνικό Παντοπωλείο» & «Παροχή Συσσιτίου» του Δήμου Βύρωνα με την υποστήριξη του Φορέα "ΔΕΣΜΟΣ" που μας χορηγεί τα βιβλία, πραγματοποιούν Χριστουγεννιάτικο Ανταλλακτικό Παζάρι βιβλίων με τρόφιμα μακράς διαρκείας για την ενίσχυση των Δομών. Οι επισκέπτες θα έχουν τη δυνατότητα να λάβουν δωρεάν βιβλία της αρεσκείας τους και αντί χρημάτων να προσφέρουν τρόφιμα, όπως όσπρια, ζάχαρη, αλεύρι, γάλα, ντοματοχυμό και ελαιόλαδο. Η δράση θα πραγματοποιηθεί στα γραφεία μας επί της Ιθώμης 6 (Αγορά Βύρωνα) από τις 14-12-2018 έως 21-12-2018 (εκτός Σαββάτου & Κυριακή) τις ώρες 10:00 έως 13:00  Επιπλέον για τις μέρες Παρασκευή 14-12,  Δευτέρα 17-12, καθώς και  Τετάρτη 19-12 τα γραφεία μας θα παραμείνουν ανοιχτά και τις απογευματινές ώρες 4:00μμ έως  8:00μμ προκειμένου να επισκεφτείτε το Ανταλλακτικό μας Παζάρι σε ένα φιλόξενο χριστουγεννιάτικο περιβάλλον με παραδοσιακά κεράσματα σε γλυκά και ποτά.

Στόχος μας είναι να αφυπνιστούν συνειδήσεις αλληλεγγύης και κοινωνικής προσφοράς απέναντι σε συνανθρώπους μας που χρήζουν βοήθειας και συμπαράστασης.

Ελάτε να ανταλλάξουμε δώρα αγάπης επιλέγοντας βιβλία που θα χαρίσετε σε αγαπημένα σας πρόσωπα και προσφέροντας τρόφιμα σε συνανθρώπους μας που έχουν ανάγκη.

Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί ώστε κανένα νοικοκυριό να μη στερηθεί βασικά αγαθά από το Χριστουγεννιάτικο τραπέζι!

Πληροφορίες επικοινωνίας:

Δ/νση: Ιθώμης 6, Αγορά Βύρωνα (Κοινωνικές Υπηρεσίες Δομών Παροχής Βασικών Αγαθών: Κοιν. Παντοπωλείο-Παροχή Συσσίτιου)

Τηλέφωνο: 210-7653054

Email: koin.pant@dimosbyrona.gr, koin.sissitio@dimosbyrona.gr