Μαζί με την Πρωτοβουλία Πολιτών Βύρωνα για τη Διάσωση του Υμηττού!

Ένα απόγευμα αφιερωμένο στο δικό μας το βουνό, τον Υμηττό, περάσαμε την Κυριακή 8 Ιουνίου, μετά από αίτηση της Πρωτοβουλίας Πολιτών Βύρωνα για τη Διάσωση του Υμηττού και  για δεύτερη χρονιά, καθαρίσαμε και στη συνέχεια συζητήσαμε με εκπροσώπους και δασολόγους του Συνδέσμου Προστασίας και Ανάπτυξης Υμηττού (ΣΠΑΥ), για τα ζητήματα που αφορούν στο βουνό μας. Ο Δήμαρχος Βύρωνα και πρόεδρος του ΣΠΑΥ, Νίκος Χαρδαλιάς, μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου, δημότες και φίλοι, ήταν εκεί. Εκεί θα είμαστε και όλο το καλοκαίρι για την προστασία του Υμηττού!!!

O Δήμος Βύρωνα φιλοξενεί τη θεατρική ομάδα «ΟΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ»

29 Μαρτίου 2017

O Δήμος Βύρωνα στο πλαίσιο των Πολιτιστικών Εκδηλώσεων θα φιλοξενήσει τη θεατρική ομάδα «ΟΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ», σε μία παρουσίαση του έργου του Ουίλλιαμ Σαίξπηρ «Μάκμπεθ».

12η Προβολή της Κινηματογραφικής Λέσχης: «Πέτρινα Χρόνια»

28 Μαρτίου 2017

Παρασκευή 31.3.2017, στο Δημοτικό Κινηματογράφο «Νέα Ελβετία», ώρα: 8.00 μ.μ.

Ο Δήμος Βύρωνα τίμησε με μεγαλοπρέπεια την 25η Μαρτίου

27 Μαρτίου 2017

Η Εθνική Επέτειος της 25ης Μαρτίου γιορτάστηκε με τον τρόπο που της αρμόζει από τον Δήμο Βύρωνα.

ΝΑΤΝΚΑΝ

ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ