2 Ιανουαρίου 2019

Το  Κοινωνικό Παντοπωλείο και η Δομή Παροχής Συσσιτίου του Δήμου Βύρωνα σε συνεργασία με τον Σύλλογο Κρητών Βύρωνα συνδιοργανώνουν την  προβολή της κινηματογραφικής ταινίας "LUDLOW" του σκηνοθέτη Λεονίδα Βαρδάρου. Η ταινία "LUDLOW" έχει θέμα την απεργία του Λάντλοου και την ανάδειξη του επαναστάτη Κρητικού συνδικαλιστή Λούις Τίκα στην πόλη Τρίνινταντ, Κολοράντο. Πρόκειται για το ρόλο των Ελλήνων μεταναστών στη Σφαγή του Λάντλοου, αλλά και τον Πόλεμο των 10 ημερών που ακολούθησε.

Μετά το πέρας της ταινίας θα επακολουθήσουν παράσταση με Κρητικούς χορούς από τον σύλλογο Κρητών και Κρητικά κεράσματα.
Η δράση θα πραγματοποιηθεί στο Δημοτικό Κινηματογράφο “Νέα Ελβετία” την Τετάρτη 16-1-2019 ώρα 20:00 - 22.00.

Ελάτε να μοιραστούμε την γνώση  που προσφέρεται μέσω της Αλληλεγγύης και της Κοινωνικής  προσφοράς.

Όλα τα προϊόντα που θα συγκεντρωθούν από τη δική σας κοινωνική προσφορά, θα διανεμηθούν σε νοικοκυριά επαπειλούμενα ή βρισκόμενα σε κατάσταση φτώχειας και αδυναμίας.

Πληροφορίες επικοινωνίας:
Κοινωνικές Υπηρεσίες Δομών Παροχής Βασικών Αγαθών: Κοιν. Παντοπωλείο – Παροχή Συσσιτίου
Διεύθυνση: Ιθώμης 6,  (αγορά Βύρωνα)
Τηλέφωνο: 2107653054
Facebook: Κοινωνικό Παντοπωλείο-Παροχής Συσσιτίου Δήμου Βύρωνα