Παρουσίαση του Βιβλίου ‘’ΜΟΝΟ ΑΝ ΘΕΛΩ’’ στις 19/01
11 Ιανουαρίου 2019

Παρουσίαση του Βιβλίου ‘’ΜΟΝΟ ΑΝ ΘΕΛΩ’’ στις 19/01

Οι εκδόσεις Μίνωας σε συνεργασία με τον Δήμο Βύρωνα σας προσκαλούν σε μια ξεχωριστή εκδήλωση, με αφορμή  το νέο παιδικό βιβλίο της Γιώτας Αλεξάνδρου ‘’ΜΟΝΟ ΑΝ ΘΕΛΩ’’.

Σας περιμένουμε το Σάββατο 19 Ιανουαρίου, στις 18.00, στο Εντευκτήριο Προσκόπων Βύρωνα (Βουτζά 73 & Φλέμιγκ).

Για το βιβλίο θα μιλήσουν ο Γιώργος Γιώτης, διευθυντής του 6ου Δημοτικού Σχολείου Βύρωνα, ο Αριστείδης Τζιάβας, διευθυντής του 8ου Δημοτικού Σχολείου Βύρωνα και η Εύη Τσιτιρίδου-Χριστοφορίδου, συγγραφέας- εκπαιδευτικός.

Θα ακολουθήσει ομιλία με τίτλο «Μπορώ και να μη θέλω; Προσωπικά όρια και αυτοεκτίμηση», από τη Μαριλίνα Μπαδικιάν, ψυχολόγο Msc, Διεύθυνση Κοινωνικής Πολιτικής και Υγείας Δήμου Βύρωνα, Τμήμα Προαγωγής Υγείας.

Οι μαθητές της Γ’ τάξης του 8ου Δημοτικού Σχολείου Βύρωνα θα παρουσιάσουν θεατρικό δρώμενο σε  επιμέλεια Τζούλιας Κοντοαγγέλου. Παράλληλα, θα λειτουργεί εικαστική έκθεση των μαθητών των Β2 & Γ1  του 6ου Δημοτικού Σχολείου Βύρωνα (υπεύθυνες εκπαιδευτικοί: Μαραϊδώνη Α., Γκούμα Μ.) σε επιμέλεια Φλώρας Διαμαντή.

Θα πραγματοποιηθεί, τέλος, εικαστικό εργαστήριο από την εικαστικό-συγγραφέα Ελένη Τσαλδίρη.

• Image